Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Friss jogsis, bizonytalan...

Friss jogsis, bizonytalan vezető vagyok, egy (számomra) nehezen kezelhető autóval, és holnap 500+ km-t kell vezetnem. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Budapest-Bécs oda-vissza.A ne menjek,és a vezessen más sajnos nem opció.Velem lesz édesapám,aki tud vezetni,de betegségéből adódóan már nem szeretne.A családi autóval fogunk menni,összesen 4-en.Nekem ez az autó elég kényelmetlen,mert kb. semmi nem állítható benne,az alapbeállításokat pedig nagyon nem rám méretezték.Bizonytalan vagyok vele sajnos.Lefulladni nem fulladok le vele,de egyszerűen utálom vezetni,autópályán még nem is voltam vele.Ez az egyik probléma.A másik,hogy alapból kicsit tartok az autópályáktól,gyorsan haladástól,előzgetéstől,mert ugye ilyen helyzetben a kis hiba is nagyon súlyos következményekkel járhat.El látnátok pár jó tanáccsal,hogy hogyan vezessek,mit csináljak,mit ne csináljak?Köszönöm előre is!
2019. okt. 6. 11:28
1 2
 1/13 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
19%
Egy pálinka előtte hogy ne parazz
2019. okt. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha neked az a jó, akkor sorolj ki a külső sávba és "vonatozz". De szerintem meglátod, hogy pályán sokkal könnyebb vezetni, mint bárhol máshol (Nincs szembeforgalom, nincs kerékpáros, nincs kereszteződés, nincs lámpa, nincs kerékpáros stb.). Az elején különösen nem kell "hajtani", menj a saját, kényelmes tempódban, de szerintem pár tíz km után fel fogod venni a ritmust. Előzni is sokkal kevésbé veszélyes, hisz szembe nem jön senki (remélhetőleg:D) A váltót is berakod 5-ösbe, és azzal sem igen kell már törődnöd.

NE stresszelj!

Ha elfáradtál, pihenj! (Azt mindenképp javaslom, hogy mielőtt lejössz a pályáról, pihenj, hogy átállhasson az agyad a városi fogalomra - amikor kezdő voltam, nekem sokat segített.)

2019. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Próbálj vele addig is menni minél többet, hogy jobban hozzászokj.

Próbáld meg megtalálni a legkényelmesebb ülési pozíciót. Lehet, ami most van, azt hiszed jól állítottad be, és azt hiszed alapból nem kényelmes a kocsi. De próbáld meg másképp beállítani, told közelebb és hátrébb a háttámlát, állítsd be másképp a fejtámlát (ha lehet).

Illetve apukádtól nem szégyen tanácsot kérni. Kérdezd meg, ő hogy szokta beállítani, neki hogy a kényelmes.

Mást nem tudsz tenni.

2019. okt. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha esetleg alacsony az ülés, rakj magad alá valamit, a lényeg, hogy tedd komfortosabbá, hogy ne ez vonja el a figyelmedet.
2019. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező ott előzni, más meg had előzzön ha akar.

De ha ennyire fosol akkor jobb is inkább ha nem te vezetsz, ebből nem szokott jó kisülni.

2019. okt. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

Melyik nap mész? Majd nézem az esti híradót, hátha benne lesztek.


Ha ennyire parázol, inkább ne vezess.

2019. okt. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Azt nem értem friss jogsisként kevés tapasztalattal minek bíznak rád ilyen feladatot ekkora távra? Akinek 1-2 éve van jogsija de csak városban vezetett vagy kisebb maximum 1 órás utakra ment el, annak is eleinte ekkora távolság nagy falat tud lenni. Én nekem 10 éve van jogsim. 1 évig nem vezettem mert nem volt autóm, családi autót meg ritkán tudtam elvinni, főleg hogy nem is laktam már otthon akkor.

Amikor lett saját autóm akkor csak városi használatra vettem mert arra volt szükségem, kis távokat mentem vele évekig, nagy útra nem mentem maximum úgy hogy felváltva vezettünk többen.

Aztán 6 éve amikor volt jogsim akkor jött ki úgy a dolog hogy hosszú útra kell mennem autópályán ráadásul, így jött össze akkor, menni kellett. Autópályán ha bizonytalan vagy mindig a külső sávban haladj, ne a leállóban! Hanem a külsőben, ha kamion szenved előtted és nem tudsz haladni, és úgy látod hogy a belső sáv teljesen szabad akkor előzd ki, visszakapcsolással, és ha kielőzted újra tarts a jobbra sávban ott lehet picit lassúzni de azért 110-120 as tempót érdemes tartanod. A belsőbe ne haladj huzamosabb ideig ha nem muszáj maximum akkor ha egy kamion konvojt kell előznöd, akkor oké de akkor is próbálj meg gyorsabban haladni. Csak azt nem értem hogy ha ennyire bizonytalan vagy akkor miért nem mentek inkább sima főúton? értem én hogy a pálya haladósabb de valóban nem biztonságos, még egy tapasztaltabb sofőrnek is sokszor kemény tud lenni.

Apádnak mondd meg hogy vagy ő vezet, vagy ha nem akar akkor mentek főúton, az életetek többet ér, és gondolom egy darabban akartok hazaérkezni.

2019. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy alapvetően az autópálya az egyik legbiztonságosabb útszakasz a nagy sebesség ellenére is. Igaz, a sebesség maga nagy, de cserébe széles az út, relatív jó minőségű és sokkal kevesebb dologra kell figyelni, mint egy átlagos főúton vagy alsóbb rendű úton.


Nagy előnye, hogy nem "kell" előzgetni, mehetsz a magad tempójában bizonyos szintig, nyilván nem 50-el, de egy 120-130 között beállsz valaki mögé megfelelő távolságra és onnan csak mész. Előzni is simán lehet, csak türelmesnek kell lenni, megvárni míg felszabadul a belső sáv és nem utolsó pillanatban bedobni a 150-el közeledő X6-os elé.

2019. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Amúgy nincs olyan, hogy "vezetni kell". Te vagy a sofőr, a te kezedben van a döntés is. Az is a döntés része, hogy akarsz-e vezetni vagy sem. És a volán mögött nem csak a magad, hanem mások életéért is felelsz.
2019. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az autópályán vezetni a legegyszerűbb.

Ha nagyon fosol a sebességtől, akkor az elején állj be egy kamion mögé 90-nel. Később te akarsz majd előzni, mert idegesítő lesz ilyen lassan menni.

Tarts kb. 3 másodperces távolságot, figyelj mindig előre, és akkor vészhelyzetben is lesz bőven időd fékezni.


Ha érzed, hogy fáradsz, akkor állj meg egy pihenőben, igyál egy kávét, mozogj egy kicsit, ilyesmi.

2019. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!