Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A KRESZ semmilyen módon nem...

A KRESZ semmilyen módon nem engedi a záróvonal átlépését, ha az úton ott robban le egy autó azt sosem kerülhetem ki?

Figyelt kérdés
2019. nov. 3. 08:00
1 2 3
 21/23 Ragnor válasza:
#20: Na jó, de ez megint egy akárkiszalámi professzor, nem a törvény betűje.
2019. nov. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
50%
Én amikor a forgalmi vizsgámat csináltam, egy kandelábereken lévő virágokat locsolóautó ment előttem. Megállt az úttesten, mellette záróvonal. Szétnéztem alaposan, kikerültem (de az is lehet, hogy előztem, mert oszlopról oszlopra haladt kb lépésben, időről-időre megállva). Se az oktatóm, se a vizsgabiztos nem szólt egy szót sem, semmi gond nem volt belőle.
2019. nov. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Az elmúlt napon két eset is volt, amikor a egyszer a tűzoltókat, egyszer meg a mentőket úgy tudtam elengedni, hogy a záróvonalat is átléptem, és a piros jelzés ellenére a kereszteződésbe is bentebb mentem. Mert csak így tudtam lehetővé tenni a szabad utat a megkülönböztető jelzéseit használó gépjárműnek. Ha valaki feljelentett volna ezért, nincs az a bíróság aki ne nekem adna igazat.

Mert én a kéklámpások védelmére írt KRESZ szabályt erősebbnek tartom, mint a záróvonal átlépés tilalmát... Bár minden szabály elvben ugyanolyan erős

2019. nov. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!