Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Térfigyelő kamera lekaphat-e...

Térfigyelő kamera lekaphat-e piroson áthajtásért?

Figyelt kérdés

Tegnap este 10 óra után áthajtottam egy csomópontban egy piros alatt, senki sem jött szerencsére, pedig nem apró csomópont, egy autó volt szembe, mire átértem akkor kezdett elindulni elég lassan, szóval szerencsére senkit sem akadályoztam.

Ez édesapám autójával történt, nem mentegetőzöm, elcsesztem, a forgalmat figyeltem a lámpa helyett, átmentem, ez van. Megnéztem térképen, illetve ma is jártam arra, van kirakva ilyen 180 fokos kamerának kinéző valami:

[link]


Ha ez kamera, és "rajta kaptak", küldhetnek csekket? Elég sokat olvastam utána, de azok a cikkek 2017-esek, és egyszer azt írták igen, de nem muszáj elismernem, egyszer hogy igen, szóval nem vagyok benne biztos.

Köszönöm a válaszokat!


2019. nov. 3. 18:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Lehet kicsit túl parázom a dolgot, csak egy éves a jogsim, minden szabályt betartok, gyorsan sem szoktam menni, főleg nem városban, inkább engem előznek, mint én mást, és nem akarnék egy 50 ezres csekket...
2019. nov. 3. 18:26
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Nem szoktak ezért büntetni utólag, bár megvan a jogkörük rá. Szóval valószínűleg nem lesz semmi, bár mérget nem vennék rá.
2019. nov. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 qkker1 ***** válasza:
84%
Térfigyelő nem büntet.
2019. nov. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Térfigyelő alapján nem büntetnek. Sokan terjesztik az ellenkezőjét, de ne higgy nekik.
2019. nov. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
nem, mivel az nem arra való, nem hiteles. Persze ha van valami baleset előveszik, de csak erre nem.
2019. nov. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Apámnak elmondtam reggel, mondta hogy emiatt ne aggódjak...csak azért bennem van a félsz.
2019. nov. 3. 18:59
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Amióta Tarlós feleségét megbüntették térfigyelő kamera képe alapján, azóta nem büntetnek, mert Tarlós elintézte.
2019. nov. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Barnabas333 ***** válasza:
24%
De van kamera is egyes rendőr lámpákban. Ismerős kapott emiatt csekket, hogy átmenet a piroson...
2019. nov. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nyolcas: azt úgy hívják, hogy VÉDA. Ahol lámpás kereszteződésnél van felszerelve, ott valóban nézni a piroson áthajtást.
2019. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%
9-es: a 8as szerintem a Petőfi-hídnál, Nyugati pu-nál, stb. a lámpákhoz felszerelt kamerákra gondol. A VÉDA a gyorshajtást figyeli (annak ellenére, hogy azzal "reklámozták", hogy a biztonsági övet és a piroson áthajtást is rögzíti, de nem)
2019. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!