Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Járdán lehet közlekedni autóval?

Járdán lehet közlekedni autóval?

Figyelt kérdés

Átnéztem a kreszt, semmi nem tiltja, hogy autóval nem lehet végigmenni a járdán. Csupán a járdánparkolásra van sok szabály.


Ennyit találtam:

"b) Járda: az útnak a gyalogosok közlekedésére szolgáló - az úttesttõl szintkülönbséggel, kiemelt szegéllyel, vagy más látható módon elhatárolt - része; a gyalogút azonban nem járda.


c) Úttest: az útnak a közúti jármûvek közlekedésére szolgáló része."


De ez szerint a gyalogosok sem léphetnének SOHA az útra.


2019. nov. 13. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem, autóval nem közlekedhetsz járdán.
2019. nov. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az általad idézett szekcióban le van fektetve, hogy mire való a járda (gyalogosok közlekedésére). Ebből következik, hogy autóval nem lehet közlekedni a járdán.


"De ez szerint a gyalogosok sem léphetnének SOHA az útra."

A KRESZ ismer egy olyan "átjárási lehetőséget", amit úgy hívnak, hogy zebra. Illetve szó van arról is, hogy ha nincs zebra, akkor átkelhetsz az úton, de nem lesz elsőbbséged.

2019. nov. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ui.: A gyalogosok közlekedésével kapcsolatosan ajánlom figyelmedbe a KRESZ ezen részét is:


[link]

2019. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Még egy kicsit tanuld a kreszt , mert elég hiányos a tudásod.
2019. nov. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a KRESZ-ben vannak arról cikkelyek, hogy a gyalogosok hol és milyen módon kelhetnek át az úttesten.

Olyat tudsz mutatni benne, ami azt írja le, hogy az útpályákat elválasztó járdaszigeten az autósok mikor mehetnek át?


Sajnos (és most látszik hogy mekkorát tévedtek) a jogszabályokat alapvetően értelmes emberek számára írták.

Akiknek nem kell betű szerint mindent a szájukba rágni, ami evidens. Magyarul egy szó tartalmát tudják értelmezni.


Csak egy példa, nálunk útépítés van és lesz egy darabig, hónapok óta behajtani tilos kivéve célforgalom van kint az utca elején, és többször meg van ismételve. Ennek ellenére naponta rengetegen jöttek és jönnek be, ameddig lehetséges volt járdán, füvön keresztül átvágtak a már elkészült (és egyébként átmenetileg szemből egyirányú) szakaszra, és mentek tovább. Az építő ezt felismerte, és fizikailag is megakadályozta az áthajtást. Volt aki kiszállt és ott pingvinezett a kocsi mellett, hogy akkor most mi van. Az egyiktől megkérdeztem, hogy látta-e a táblát... igen láttam, kivéve célforgalom, és neki az volt a célja, hogy átjusson a szomszéd kerületbe. Ő is hasonló szövegértelmezési gondokkal küzdött.



De ha valaki nem csak szavakra tud keresni a jogtárban, hanem ismeri az egész KRESZ-t, akkor tudja, hogy a járdán közlekedés kivételei is meg vannak említve: figyelmeztető jelzést használó jármű max. 10 km/h sebességgel közlekedhet a járdán. Kerékpárosok is, ha az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan, közlekedhetnek a járdán szintén 10 km/h sebességgel.

2019. nov. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de sokan mégis tojnak rá...
2019. nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, de én szoktam házunk előtt padka van , ha sietek és szoktam.. akkor a szomszéd felől állok fel , hogy ne padkázzam a gumit. :)
2019. nov. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!