Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyitott kerékpársávon lehet...

Nyitott kerékpársávon lehet folyamatosan autóval közlekedni?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat járok azon az útszakaszon, és rengetegen a nyitott kerékpársávon haladnak végig, ami szerintem nem szabályos.


Az út úgy nézki, hogy a teljes szélességén 2 autó kényelmesen elfér egymás mellett. Az út két szélén nyitott kerékpársáv van így az út közepén marad akkora hely, hogy 1 autó elfér.


Én úgy gondolom, hogy autóval középen kell haladni és ha jönnek szembe akkor rámegyünk a kerékpár sávra.

Viszont sok autós jobbra tartva végig csak a kerékpársávon közlekedik.

Az én tudásommal van gond, vagy az övékkel?


Én úgy tudom, hogy nyitott kerékpársáv arra szolgál, hogy kanyarodás elött jobbra lehessen sorolni.


2018. máj. 24. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Nem szabad, de lássuk be, meglehetősen életidegen forgalomszervezési megoldás, mert ahol kicsi a gépjárműforgalom, ott nincs szükség semmilyen kerékpársávra, elég a kerékpáros nyom oda. Ahol meg nagy a gépjárműforgalom, ott nyilván nincs értelme egy sávot hagyni az autóknak, mert a bringasávba történő folyamatos sávváltás csak egy plusz veszélyforrás mindenkinek.


Én mindenesetre ilyen helyen tiszteletben tartom a kerékpársávot és bringásként is ezt szoktam elvárni

2018. máj. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14%

A Margit hídon mindkét irányban van ilyen kerékpársáv.

Ha nem lehetne folyamatosan haladni rajta autóval, akkor a híd gyakorlatilag 2x1 sávossá válna. A meglévő külső sávból lett elvéve a kerékpársáv, nem lett annyival szélesebb az úttest, hogy elférjen 2x2 sáv + 1-1 kerékpársáv

2018. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Margit hídon csak pár méteren van nyitott kerékpársáv a híd végén lévő járműosztályozóknál.


A híd hosszában gyalog- és kerékpárút van az északi járdán és kerékpáros nyom a külső forgalmi sávok van. Az nek egyenlő a kérdésben vázolt nyitott kerékpársávval.

2018. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

De egyenlő.

De a sók b*zinadrágos drótszamárbohóc már jött lepontozni.

Akkor ugassatok, ha majd lesz lámpátok, sárvédő, küllőprizma, és minden más kötelező felszerelés. Meg ha majd leszálltok a zebrán, és megálltok a piros lámpánál.

Csak jogaitok vannak, azt hiszitek.



Mit mond a KRESZ:

A nyitott kerékpársávot - az egy irányban vagy egymással szemben közlekedő járművek egymás mellett történő elhaladás ezt szükségessé teszi - más járművek is igénybe vehetik, az irányváltoztatásra vonatkozó szabályok megtartása mellett.


Kerékpárosnyom mint olyan, nem létezik.

[link]


Lehet lepontozni, drótszamárnácik.

2018. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
100%

@4: hát ha már ilyen szépen kéred a lepontozást...

Mondjuk ehhez azért kellett ez a minden értelmet nélkülöző karakterhalmaz, amit idehánytál.


Azért volt benne értelmes is; a KRESZ 18.§(10)-ből származó idézet, ami megerősíti a kérdező állítását: valóban tilos egyéb járművel a nyitott kerékpárúton folyamatosan haladni.

Mondjuk az érthetetlen, honnan szedted ezt az idézetet hiszen a közvetlenül előtte levő, a szerinted nem létező kerékpáros nyomról szóló (9) bekezdés láthatóan nem jutott el a tudatodig...

Végül is aki kerékpárral közlekedik, az veled ellentétben általában ismeri a KRESZT -ám amíg nem próbálkozol járművezetéssel, addig ez a hiányosságod túl sok gondot nem okoz...

2018. máj. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!