Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen helyzetben lenne hibás?

Ilyen helyzetben lenne hibás?

Figyelt kérdés

Párommal történt ma majdnem baleset. Autópályán középső sávban közlekedett, mikor jobbról befutott egy nagyobb testű kutya. Párom reflexből balra rántotta a kormányt, ugye belső sáv felé, de jöttek ott is, így az lett a vége, hogy aki a belső sávba jött az kirántotta balra, de végül is még nem is érintkeztek az autók.


Igazából az érdekelne, hogy ilyenkor ha történik valami ki lenne a hibás? Párom aki hirtelen váltott sávot balra, vagy a belső sávban autózóra vonatkozna ilyenkor valami követési távolság szerű szabály, de ugye arra csak nem számíthat előre, hogy valaki jobbról hirtelen sorol elé.


Bár az egészben a fő baj, hogy miként került oda kutya, pár hete már hírekben is lehetett ilyesmiről hallani, ha itt is kamerázott volna valaki szerintem ez az eset is simán bekerült volna.



2019. dec. 3. 17:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Szélső sávban azért inkább a 80 és 100 közötti tempo a megszokott tényleg.
2019. dec. 3. 20:18
 12/20 Beviz Elek ***** válasza:
53%
Azért mert annyival mennek ott a kamionok, nem azt jelenti hogy nagyobb tempóval nem szabad ott haladni. Mint írták, jobbratartási kötelezettség van. Ha éppen nem előz senkit, akkor ki kell menni jobbra, ha utolér valakit akkor pedig sávot kell váltani, majd vissza. Az autó nem kopik jobban ha átmegy a fehér szaggatott vonalon.
2019. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ilyen esetben figyelembe veszik azt is az elemzések során, hogy az emberünk reflexből cselekedett. Tehát ha a párod nekiment volna a másik autónak, akkor körülményektől függően akár ártatatlanul is kijöhetett volna belőle. Ellenben ha a kutyának volt gazdája, akkor az ő felelőssége megkérdőjelezhetetlen.
2019. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Mit magyarázkodsz? Leírtuk ki a hibás.

Fogadd el

2019. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem magyarázkodott senki.
2019. dec. 3. 21:59
 16/20 anonim ***** válasza:
26%

"Szélső sávban azért inkább a 80 és 100 közötti tempo a megszokott tényleg."


NEM EZ A LÉNYEG!


Fogd már fel. Nem az számít, hogy mi a megszokott. Ha a körülményekből nem következik más, MINDIG a külső sávban kell haladni. Nem számít, hogy mennyivel mész.

Az ilyen ostoba emberek miatt kényszerülnek a 110-zel haladók a belső sávba, amikor utolérnek egy 105-tel haladót a középsőben. Mert ő 105-tel üldögél hót nyugodtan a középső sávban. Nem szabad folyamatosan a középsőben haladni, ha amúgy szabad a külső, ezt értsd meg, kérlek szépen. És attól még, hogy 1 km-rel előrébb van egy alig lassabban haladó kamion a külső sávban, nyugodtan ki lehet menni oda.

Nem értem, hogy nektek hogyan lett jogosítványotok... Vagy ezt nektek senki nem magyarázta el? Meg amúgy nem tök logikus?

2019. dec. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Akkor nézz már körül az autópályákon komolyan, vagy nem tudom melyik világban élsz. Szélső sávot 90%-ban azok használják akik 80-90-el haladnak. Kamionok, teherautók stb. Nem mellesleg a kérdés se ez volt.
2019. dec. 3. 23:06
 18/20 anonim ***** válasza:
59%
A kérdésre már válaszoltam. Te nézz körbe, meg olvasd el, amit írtam. Ha telített a külső, 20 méterenként kamion, nyilván nem kell kimenni oda, viszont ha körülnézel a 3 sávos magyar szakaszokon, tele van középső sávba ragadt kocsikkal, miközben full üres a külső. Én a külsőben csomószor 1-2 km-re látok előre, miközben a középső szinte telített. Na, ha ők átmennének a középsőből a szélsőbe, sokkal kellemesebb lenne autópályán haladni mindenkinek.
2019. dec. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
És azt olvastad, hogy párom mennyivel ment? 120-130 között, magyarul papírforma szerint aki ennél gyorsabban megy ott már gondok vannak, nem tartott fel vele semmit, és mielőtt ismételnénk a szabályokat, valóban úgy van, a gyakorlatban viszont tényleg nézzünk meg egy autópályát, hogy miként halad a forgalom.
2019. dec. 3. 23:30
 20/20 anonim ***** válasza:
78%

Természetesen a párod. De ettől még én sem ütném el a kutyát (reflexből sem). Egyszer voltam hasonló helyzetben, nem autópályán, hanem autóúton, igaz, a külsőben mentem, amikor egy kacsacsalád kijött az útra. Én a leállósáv felé rántottam a kormányt és fékeztem. Szerencsére a mögöttem lévő tartott elég távolságot, de a követési távolság a veled nem egy sávban lévőre természetesen nem vonatkozik.


Egyszer meg Pesten egy enyhe kanyarban balra készültem kanyarodni (ezért mentem a belső sávban), és az én sávomban szembe jött egy mentő (hallottam a szirénát, kerestem is, merről jöhet, de egy fasor miatt nem láttam korábban) - na, akkor kivert a víz, reflexből kirántottam az autót a külső sávba, nagy szerencse, hogy nem volt ott senki. De nyilván az én hibám lett volna.

2019. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!