Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás az alábbi közlekedé...

Ki a hibás az alábbi közlekedési helyzetben?

Figyelt kérdés

"A" autó jobbra fordul, de ahova befordul onnan jön kifele "B" autó. Parkoló autók miatt ketten nem férnek el, ezért "A" autó megáll s megvárja míg a "B" autó kijön, s mikor ez megtörtént továbbhajt.

Ekkor azonban egy mögötte nagy sebességgel érkező "C" autó "A" autót az útkereszteződésben szabálytalanul szabálytalanul várakozó autónak nézi, azt hogy onnan ép kijött egy autó amire várt a nagy sebességgel való érkezése miatt nem érzékeli (mivel az kijött, nem része már a forgalmi szituációnak) s így "C" autó az éppen elinduló "A" autót nagy sebességgel megkerüli, s nekiütközik. "C" szerint az "A" autó a hibás mert jobbra jelző irányjelzővel elindult. "A" szerint jobbra kanyarodás közben szabályosan működő jobb irányjelzőt használta s mivel forgalmi okból kényszerült megállásra, nem kellett használnia az irányjelzőt másképp, s a forgalmi ok megszűnésével azonnal továbbhaladhat, ahogyan a piros lámpa előtti megállásnál elindulásnál se használunk irányjelzőt.

Kinek van igaza?


2017. jan. 11. 12:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ez egy elég kusza leírás, amiből szerintem hiányzik néhány fontos részlet.

Ugyanis, ha A áll, egyenesen halad, vagy jobbra mozog, akkor nem ütközik C-vel.

Sokaknak viszont szokásuk, hogy a jobbra kanyarodás előtt balra bemennek és onnan kanyarodnak vissza jobbra.

Útkereszteződésben egyébként nem szabályos a nagy sebességgel, körültekintés nélküli előzés, megkerülés, mert az egy bizonytalan forgalmi szituációra utal, ha ott egy autó van, amiről nem lehet tudni, hogy mit is csinál.

C mindenképpen hibás, A-nál a részfelelősség kérdéses.

2017. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az "A" ebben az esetben a kanyar ívét követi, s nem megy előtte balra. A forgalmi akadály miatt megállt, majd a forgalmi akadály megszüntekor továbbhalad. Emiatt van ütközés.
2017. jan. 11. 12:44
 3/18 Beviz Elek ***** válasza:

Na, nekem valahogy úgy állt (majdnem) össze a kép, hogy:


A jobbra fordult

C az A mögött jött, az út közepére húzódva A-t megelőzve egyenesen továbbment

B jobbról jött ki


1 dolog amit nem értek. Ha C egyenesen ment A mellett, A jobbra fordult, akkor hogy ütköztek? Hol keresztezték egymás útját?

2017. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A sztorit olvasva én is azt hittem, hogy a C a B-vel találkozott, csak el lett írva a dolog.

De igazából nem értem.

Viszont két alapszabály van!

1., ha a C az előtte megálló autónak (A?) ment neki, akkor a C a hunyó.

2., Ha a C, az alárendelt útról érkező járműnek (B?) ment neki, akkor a B a hunyó.

2017. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
2017. jan. 11. 13:09
 6/18 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Jaa, hogy a C is kanyarodik. Egyértelműen a C a hibás
2017. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

igen, elnézést azt nem írtam, hogy a C ugyanoda fordul be jobbra ahova az A.

S a befordulás során a szabálytalanul várakozónak gondolt A-t megkerülve ütközik, mivel ugyanabba a szűk utcába fordul be amibe A is.

2017. jan. 11. 13:12
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Jah, hát így már más a leány fekvése! :)

Egyértelműen C a helyes válasz.

2017. jan. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
tehát a szabályos közlekedés az lenne, hogy ilyen esetben lassan kerüli meg a várakozónak vélt autót, hogy ha kiderül, hogy tévedett akkor vészhelyzet nélkül derülhessen ez ki?
2017. jan. 11. 13:14
 10/18 anonim ***** válasza:
Te voltál a C jármű? :)
2017. jan. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!