Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Katasztrófális Magyarországon...

Katasztrófális Magyarországon a közlekedéskultúra, rengeteg gyorshajtás, ittas vezetés, baleset van, a sofőrök borzalmasan sokat hibáznak. Mikor lesz végre sokkal, de sokkal szigorúbb büntetés?

Figyelt kérdés

A legeslegkisebb hibákért is súlyos, elrettentő büntetéseket, a nagyobb hibákért (a megengedettnél 40-el nagyobb sebesség) pedig azonnali (és akár végleges) jogosítványbevonást, zebrán gázolásért pedig több év börtönt kellene adni. Borzalmas, milyen sok ember esik áldozatául az ámokfutásnak, amit a sofőrök megengednek maguknak, és nagyon szomorú, hogy rendszeres balesetek vannak az utakon, mert nálunk túl egyszerű a jogosítványszerzés.


A legjobb még az lenne, ha 200 m-enként traffipax, rendőrök lennének, akik 5 km/h gyorshajtás esetén is már akár hatszámjegyű csekket adnának. Én például rendszeresen jelzem a rendőrségnek a gyorshajtásokat, rendszámokat diktálok, feljelentek, stb., minél több embert büntetnek meg, annál jobb.


2019. dec. 3. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Gögörország, Dél-Olaszország, Franciáknál néhány hely, és még jó párról tudnék írni ahol nem járhattál ezek szerint.

Szigorú büntetés jelenleg akkor jár ha valaki meghal a sofőr okozta balesetben, minden másért bírságolnak, vagy épp azonnal eltiltanak a vezetéstől, de nem lehet mindenki mellé rendőrt állítani így honnét tudod hogy a másik sofőr ivott-e vagy valami.


Olyan nincs hogy egyszerű a jogosítvány szerzés, a vezetés és a jármű valóban fegyver lehet, tapasztalatlan kezekben, de akkor sem kell éles lőfegyver vizsgaként kezelni ezt az egészet, ott konkrétan megkérdezik mire kell neked....


Én tudod miért csináltam meg motorra a jogsim? Mert nincs pénzem olyan 300-400 lóerős autóra ami másodpercek alatt elérheti a 250-280at.

Így lett hát motorom, versenypálya nincs a közelben, ennek hiányában a fokozott óvatosságra, figyelmemre hagyatkozok amikor 60-as táblánál már bőven 150-el haladok.

Aztán ha pár km múlva tudom hogy fix mérés van, akkor betartom azt a fránya sebességhatárt.


Úgy gondolom egy megkeseredett, haldokló országban aminek talán jövője nincs, ennyi jár a dolgozó embernek.

2019. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Én minden személygépjármű kötelező felszerelésének részévé tenném a rendőrt az anyósülésen, aki baleset esetén azonnal tud bírságolni, akár hatszámjegyű összegre is.


Kérdező mondd csak, neked van jogosítványod?

2019. dec. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Beviz Elek ***** válasza:
35%

Pedig nem is katasztrofális, teljesen rendben van.


Néha dugd ki az orrod a kis falvadból és nézz körül máshol is.

2019. dec. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Lehet, hogy a közlekedési kultúránkkal vannak gondok (annyira azért nem nagyok), viszont szerintem a nagy átlag jól vezet. Tény, hogy nem vagyunk egy lelkesen szabálykövető nép, de a többségünk jól elvan így. Nem véletlen, hogy lényegében ránk is van hagyva a dolog.
2019. dec. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, az elmúlt hónapok halálozási statisztikai sajnos azt mutatják, hogy nagy a baj. Vannak rosszabb helyek a világban, de a vezetés bizony ment már sokkal jobban ennek a nemzetnek!


Én nem hiszek a büntetések szigorításában. Sokkal fontosabb lenne a gyors és biztis büntetés, mint a sokára érkező, bírósági körökkel megnyújtott nagy bünti. Ugyanis ha biztos lehetsz abban, hogy nem úszod meg, nem csinálod meg azt a szabálytalanságot.

2019. dec. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Most is elég szigorú a büntetés, csak nincs rendőr, aki büntetne. Folyamatosan járőröző civil autók kellenek, azonnali helyszíni bírságokkal. Annak lenne visszatartó ereje.
2019. dec. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 D. Brasco ***** válasza:
48%

"Én például rendszeresen jelzem a rendőrségnek a gyorshajtásokat, rendszámokat diktálok, feljelentek, stb., minél több embert büntetnek meg, annál jobb."


Elég szánalmas kis életed lehet ha ennyire ráérsz.....gondolom te vagy egyébként az az ember aki még soha semmilyen (közlekedési)szabályt nem szegett meg.........

2019. dec. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
89%

Van egy bizonyos szintu problema, de ez nem a kozlekedesben kezdodik hanem mindenhol mashol.


A fejekben van a gond elsosorban.

2019. dec. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Valóban a fejekben van a gond, mi magyarok egyszerűen nem vagyunk szabálykövető népség, akár a közlekedést nézzük akár mást.


Szerintem is lehetne szigorítani, bár akkor valszeg már nekem sem lenne jogosítványom :D

2019. dec. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mi vagyunk a legszabálykövetőbb népség és a suttyó, dep azért nagy általánosságban nem annyira vészes a helyzet.

Szerintem troll vagy. “Én például rendszeresen jelzem a rendőrségnek a gyorshajtásokat, rendszámokat diktálok, feljelentek, ” És ezt hogyan csinálod, áruld már el. Mert aki 100+al közlekedik lakott területen, annak nem fogod tudni leolvasni a rendszámát, akkor ezek szerint azokat jelentgeted fel, aki 50 helyett 52-vel megy. Nagyon szánalmas kis életed lehet, sajnállak. Hat számjegyű csekket 5 km/h túllépés esetén😂 sosem vezettél még, ugye?

2019. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!