Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Én voltam a hibás vagy az autós?

Én voltam a hibás vagy az autós?

Figyelt kérdés
Majdnem elütöttek. Mikor raleptem a zebrara nem jött semmi autó de mikor már az út közepén voltam jobbra néztem és jött felém nagyon gyorsan egy autó én úgy megijedtem nem tudtam mitcsinaljak és ő nem lassított.. Egyet hátra léptem és úgy ment el előttem nagyon közel volt hozzám talán hozzá is értem az autóhoz.
2019. dec. 23. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Egyértelműen az autós. Úgy kell megközelíteni a gyalogátkelőt, hogy a gyalogosnak meg tudjuk adni az elsőbbséget. Még ha balról jött volna, azt mondom, esetleg figyelmetlenül léptél elé, de ha jobbról jött, akkor látnia kellett, hogy elindultál, meg kellett volna állnia.
2019. dec. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha lámpa nem volt, akkor egyértelműen az autós volt a hunyó.
2019. dec. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelműen az autós. Zebrát így nem közelítünk meg. Más kérdés, hogy neked van jóval több vesztenivalód, de ha tényleg nagyon gyorsan jött és az útszakasz sem átlagon felül belátható, akkor bizony előfordulhat, hogy nincs is az átkelés megkezdése előtt esélyed észlelni. De ismétlem: jogi és erkölcsi szempontból az autós hibázott.
2019. dec. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Az autós. Ez már konkrétan közúti veszélyeztetés. Ezért a jogsiját is elvehették volna.
2019. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Hacsak nem a piroson mentél át akkor egyértelműen az autós
2019. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt nincs jelzőlámpa
2019. dec. 23. 21:42
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Velem ez a héten nem tudom hányszor fordult elő.. Kb 4x kellett hátraugranom mert telibe csapott volna a vezető. A zebra felénél jártam, a bal sáv ugye megállt így elkezdtem menni. Mentem át szépen erre majdnem elcsapott az aki jobbról jött.. 4/2 telefonált és észre sem vett. A legszebb amikor gyerekkel voltam és ugyanez megtörtént.. Ha nem kapcsolok időbe és nem húzom vissza a babakocsit ott halunk meg mind a ketten. Persze nem 50-el közlekedett az illető..
2019. dec. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Papíron az autós.

DE Mondjátok már meg, mi az isten faxáért nem lehet körbenézni FOLYAMATOSAN azon a qrva zebrán, hogy tényleg nem jön-e egy hülye bunkó paraszt aki nem lát a szemétől?


Ahol baleset van, ott igenis hibás mindkét fél. Valamilyen arányban, de hibás. Nem figyelt a másikra.

2019. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ha messzerol jön ott nem látni csak ha már közel van, akkor meg nem tudsz semmit csinálni ha gyorsan jön.
2019. dec. 26. 21:43
 10/11 anonim ***** válasza:

"DE Mondjátok már meg, mi az isten faxáért nem lehet körbenézni"


Nyilván körbenéz az ember, de mikor jön valaki mint a f..sz azt elég nehéz előre meglátni. Én nem egyszer jártam már így akár gyalogosként, akár autósként, hogy "ott termett" egy nehéz lábú.

2019. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!