Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szoktál önkéntes rendőrködni?

Szoktál önkéntes rendőrködni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 8. 12:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%
Nem, undorító dolog
2020. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha valaki valami irdatlan baromságot csinál, akkor max rávillantok, hogy ott vagyok és szívesen, hogy nem tört össze engem és mást, de ennyi.
2020. jan. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
38%
Ha meglátom egy valóban veszélyes akció után egy parkolóban, akkor néha előkerül a csavarhúzó. >:)
2020. jan. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ha az annak minősül, hogy valakit aki gyökér elküldök a jó édes anyjába akkor szoktam. Más tekintetben nem, mert nem vagyok ennyire gyökér.
2020. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én igen, de csak enyhe módon. Ha valaki főúton közel jön hozzám 2-3 méterre, de megelőzni mert nem képes/tud akkor ablakmosózok neki. Vagy kétsávos városi úton ha valaki cikk-cakkozva próbál tolakodni akkor beállok egy másik kocsi mellé és nem tud előre menni az ipse.
2020. jan. 8. 12:38
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem, csak akkor szoktam megingatni a fejem/ujjam, amikor valaki menet közben chatel/facebookozik/sms-t ír, mert szerintem nagyon veszélyes, csak ezzel sokan nincsenek tisztában. Egy pillanat az egész, és járhatsz bíróságra, vagy akár meg is ölhetsz valakit (lsd M. Richárd esete). Ilyenkor igyekszem udvarias maradni, nem ordibálni meg agresszívoskodni. Motorról sokkal könnyebb észrevenni az ilyen szabálytalanságokat, sokkal jobban ki vagyok téve a veszélyének is. Azért is szólok ilyenkor, mert nem akarom, hogy mobilozás miatt ne vegyen észre és váltson sávot belém. Volt már ilyen párszor. Motoron ülve más érzés, sokkal dühítőbb, ijesztőbb :)


Illetve ha tudom, felveszem a csikket, amit eldobnak. Régebben visszaadtam (főleg amikor neki állt feljebb), mostanában csak megkérdezem, van-e hamutartója (válasz: nincs), majd elviszem egy kukához és kidobom. Volt, aki megköszönte és látszódott, picit elszégyellte magát.


Nyugodtan mehet a lepontozás, de annyit hadd jegyezzek meg, ha nem kérjük egymást számon, mert "miközömhozzá", tényleg teljesen balkánná válik a közlekedési kultúránk, illetve romlani fog a baleseti statisztika is, ami a szabályrendszer (i.e. KRESZ) lazán kezelésének/felbomlásának a következménye. Közlekedésben való részvétel tk. egy sokszemélyes társasjáték, ami akkor élvezhető, biztonságos, ha senki sem csal, szabálytalankodik. Csak itt ha valaki szabályokat figyelmen kívül hagyja, akkor a következmények súlyosabbak lehetnek, mint egy monopolynál. Én már voltam Albániában, azt semmiképp nem akarom itthon is viszontlátni. De elég felcsapni egy orosz dashcam videót...

Társadalmi nyomás egy nagyon hatékony eszköz arra, hogy a szabálytalankodókat visszaszorítsuk. Csak ahhoz kicsit csökkenteni kéne ezt a "leszarom"/"semmi közöm hozzá" attitűdöt, amit sok esetben tapasztalok. Ez felbátorítja őket, illetve egyre gyakrabban csinálják azok is, akik amúgy normálisan vezetnek, mert semmi negatív visszacsatolást nem kapnak. Sőt, pozitívat igen, mert dugót kikerültek/nem kellett pirosnál megállniuk/stb, illetve a cikázó boyracerek az adrenalin miatt is pozitív visszacsatolást kapnak. Kéne egy hasonlóan erős negatív válasz is, akkor csökkenne az ilyen viselkedés. Egyszerű pszichológia. Persze valószínűleg itt is le leszek pontozva, pont emiatt az attitűd miatt.

2020. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap két kerékpáros egymás mellett ment és rájuk dudáltam, de csak picit, nem akartam este senkit zavarni.


De amúgy nem, mert úgy állok hozzá, hogy ha valaki rosszul parkol, vagy nem áll meg stop táblánál vagy befékez előttem indokolatlanul akkor nincs jogsija, vagy fogyatékos és nem tudok ellene mit tenni az én szavam kevés hozzá.

2020. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Sok értelme nincs, lásd a linken:

https://www.youtube.com/watch?v=lAT3pX5-RJI

2020. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
21%
Nem az én dolgom, hogy igazsagot osszak az utakon, lehet, hogy aki éppen cikcakkozik valami miatt siet. Sosoem tudod mi lehet a baja, te meg feltartod ugyh gratulalok neked. Inkabb ezeket az önketes rendőrködőket birsagolnam.
2020. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, haragudj már, de ha 2 sávos az út és valaki esetleg sietne, nem ér rá 40-el tötymörögni mint te, meg aki a külsőbe van, miért akadályozod szándékosan? Ez nagyon gyerekes viselkedés. Ezt sose fogom megérteni aki ilyet csinál.
2020. jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!