Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tesztek utasként, ha a...

Mit tesztek utasként, ha a sofőr telefonál?

Figyelt kérdés

Ha utasok vagytok egy autóban, akkor szóltok, ha a sofőr rosszul vezet vagy nem figyel?

Magatokkal vagy másokkal vagytok szigorúbbak?

Volt már olyan sofőr, aki mellé nem ülsz be többet?

És szóltatok már például buszon?



2020. jan. 14. 23:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%
Nem szoktak telefonálni az ismerőseim, egy olyan van, aki üzeneteket nézeget meg írogat, de ő hivatásos sofőr volt, úgyhogy bízom benne. Én csak telefonálni szoktam, ha olyan helyen vagyok, akkor kihangosítom, meg néha akkor veszem elő, ha képet vagy videót csinálok, nem szólt még senki érte. Nem szoktam beleszólni senki vezetésébe, cserébe elvárom, hogy az enyémbe se szóljanak bele, a jó tanácsokat nyilván megfogadom, én max felhívom a sofőr figyelmét a reflektorra, ha már másodpercek óta vakítja a szembejövőt, és elfelejti lekapcsolni.
2020. jan. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
17%

Régebben lehetett kapni egy matricát, amit az anyós ülés elé szoktak felragasztani.

A szövege ez volt: Kuka utas vésd az észbe, ne szólj bele a vezetésbe!

2020. jan. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
Nekem egy volt, felvettem live-ba elvittem a főnökéhez és kirugattam, azzal védekezett, hogy éppen szűlt a felesége, de én meg majdnem meghaltam volna!!! Azóta gyárba dolgozik :D szalagmunkás.
2020. jan. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
50%

Buszon szóltam már. Reggeli csúcsforgalom a külső Bécsi úton, buszsofőr megállókon keresztül telefonált kézben tartott mobillal. Kb 4-5 megálló után szóltam rá, amire már-már felháborodott. Írtam a Volánnak, ők figyelmeztették és megköszönték, hogy szóltam.


Ismerőseim között nem igazán van, aki telefonál. Amikor idegen mellé ülök, akkor nem szólok, nyilván. Nem szeretem, meg engem is veszélyeztet, de mégiscsak egy idegen. Pedig kéne szólni olyankor is. Felelősséggel tartozunk egymás iránt.

2020. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
30%

Nem foglalkozok vele, amíg nekem nem volt jogsim, és tesóm vitt el ide-oda simán felvette a telefont vezetés közben, de olyan is előfordult hogy kihangosította inkább.

Keresztapám 40+ éve vezet hivatásosként, a rutinját szerintem nem befolyásolja a telefon, de neki is kéznél van a headset azért.


A buszosok elég jól vezetnek, én hiszem hogy aki vállalja hogy telefonnal a kezében körforgalomban vagy nagyobb figyelmet igénylő szakaszon egy kézzel kezeli a kormányt, az biztos a dolgában.

Azok akik tudják mit csinálnak azzal nincs semmi gond szerintem.


Aztán itt vagyok én 2019 szeptemberétől kezdtem a saját autóm vezetni friss papírral, de én nem tudnék a telefonra is figyelni, szólok is itthon ha olyan van, majd én csörgetem akit kell. Én belátom hogy nem vagyok annyira penge, mint egy kamionos, vagy futár, vagy sok éves rutinnal rendelkező sofőr.



Mivel minden embernek eltérőek a képességei, így nem rossz dolog hogy büntethető a telefonozás a kormánynál, hisz haltak már meg emiatt, és fognak is, de ha már elkapnak egy kis hülyét akinek a forgalomra kéne figyelnie, nem a magánéletet élni minden másodpercben, így jó lecke az a pár 10 ezres bírság. Akinek meg megér ennyit, az csavarodjon fel valahol.

2020. jan. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

aki telefonál az ismerőseim közül, az kihangosítón teszi

de volt olyan kolléga, aki mellé egy idő után nem ültembe, nem telefonált, csak életveszélyes (pedig pasi és szarabbul vezet mint anyám...pedig ő aztán...)

2020. jan. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ismerőseim és én is autóban bluetooth. Az igaz, hogy egyikünk autója se idősebb 5 évnél.

Ja, nem ez volt a kérdés. Csak az ismerőseim mellé ülnék autóba, ők bluetooth kihangosítást használnak, ezért viszont a rendőr se szól rájuk.

2020. jan. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

5-ös, engedd meg, hogy megcáfoljalak. Elég sok a rekatíve kevés tapasztalattal rendelkező hivatásos, akik azonban mégis kockáztatnak. Pár hónapja egy kihalt vidéki úton láthatóan nem észlelt egy szembejövőt időben s mobilozó fiatal buszsofőr, menetrendszerinti járaton és kormányrángatás lett belőle.


Egy másik alkalommal egy idősebb sofőr szlalomozott át lecsukodó sorompók között, mert az átjáró előtt egy telefonbeszélgetés lekötötte a figyelmét. Amikor kérdőre vontam - mert ami sok, az sok - fékhibára fogta a dolgot - aztán persze szó nélkül továbbvezetett az állítása szerint fékhibás busszal. Persze. Simán båszott figyelni a telefon miatt.


Szóval ennyit a hivatásosok profizmusáról. Lehet, hogy megfordul valaki nyerges póttal a Haris közben vagy átkel csuklós busszal a Duna jegén, attól még ember marad és igenis lassabban reagál A tevékenység történéseire, ha közben B-t végzi elsődlegesen. Ráadásul nem lesz hirtelen 3 keze akkor sem, ha nagyon kellene.


Magyarán a látványosan sokat telefonálókat én megkérem udvariasan, hogy hagyjàk abba.

2020. jan. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Van egy barátom, aki nagyon jól tud vezetni. Talán még az oktatómnál is jobban. De azt hiszi, hogy halhatatlan. Nem veszi komolyan a vezetést. Poénkodik az úton. Olyan autókkal próbál bravúrozni, ami csoda, hogy forgalmit kap. Mellette félek az egyik legjobban.

Anyukám nem jó sofőr. De tisztában van a határaival. Inkább megy egy kört, ha nem tud besorolni és balra kanyarodni. Neki eszébe sem jut telózni vezetés közben. Mellette nem félek.

Én friss jogsis vagyok. Annyit már tudok, hogy pillanatok alatt is sok minden történik az úton. Aki szöveget ír telóba, az meg nem is csak egy pillanat. Életveszélyes mással foglalkozni. Ha ott vagyok, akkor az én életemmel is játszik a sofőr. Ezen az alapon megkérhetem, hogy vegye észre magát.

Buszon még nem mertem szólni, de egyszer nagyon éreztem, hogy kellene. Még gyűjtöm a bátorságot.


Minden telefon miatt balesetet okozó sofőr azt hitte, hogy vele ez úgysem történik meg. Mégis megtörtént.

2020. jan. 15. 08:02
 10/20 anonim ***** válasza:
19%
Engem gyávának tartanak mert nem foglalkozok mással ha vezetek, esetleg csak és kizárólag iszom vagy kajálok vagy tekerem a rádión a hangerőt, ..legyek lazább!! Kérdem én : miért? hogyan? Nekem már az lazulás ha kartámaszra teszem a kezem, undorodok is magamtól, de egy kézzel kényelmesebb fogni a kormányt hosszú úton.
2020. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!