Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tesztek utasként, ha a...

Mit tesztek utasként, ha a sofőr telefonál?

Figyelt kérdés

Ha utasok vagytok egy autóban, akkor szóltok, ha a sofőr rosszul vezet vagy nem figyel?

Magatokkal vagy másokkal vagytok szigorúbbak?

Volt már olyan sofőr, aki mellé nem ülsz be többet?

És szóltatok már például buszon?



2020. jan. 14. 23:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem szólok bele senkinek a vezetésébe, felőlem mindegy hogy vezetnek csak ne karambolozzunk.

Természetesen cserébe én is elvárom, hogy más ne szóljon bele az enyémbe. De 2 embernek ezt nem sikerül sose teljesíteni: anyámnak meg nagyanyámnak :D

Anyám mellett úgy ülök a vezetőülésbe mint a vadászkutya, egyetlen km/h val nem merek városban többel menni mint 50 és ha kényelmetlen is két kézzel fogom a kormányt minden paramétert betartva :D Persze amint kiszáll ülést megdöntöm lefelé, rádió fel, intenzív gyorsítás, enyhébb fékezés, laza előzgetés :'D


Nagyanyám mellett már nem vagyok ennyire feszült, de ő csak a sebességért szokott szólni, de nem törődöm vele. Sose felejtem el, egyszer 80-al haladtunk lakott területen kívül egy keskenyebb útszakaszon aztán mondta, hogy lassítsak, 90-nél többel ne menjek. Visszakérdeztem, hogy mennyi?? 90? Azt mondja igen. Aztán elkezdtem kigyorsítani 90-re,gondolhatjátok hogy sikítozott🤣🤣🤣🤣

2020. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
63%

Én örülök, hogy meglett a jogsim, mert van 1-2 ember, aki mellé soha többet nem ülök be, többet ér az életem. Az egyik ilyen az oktatóm, szerencsére csak 1-2x vezetett ő, de SOHA TÖBBET ilyet... Tudom, sok tapasztalata van, meg minden, de azért a vakmerőségnek is van határa... Nem tettem semmit, mert haza kellett valahogy érnem, de közben azért lepergett előttem az életem. És örültem magamban, hogy meglett a vizsga, és többet nem kell ilyenek mellé beülnöm.

Lsd: üzenetírás városon belül 70-el, vagy 120-al ment főúton, sokszor kéz nélkül, mert minek fogni a kormányt.

Az ilyenek nem gondolnak bele, hogy egy pillanat, egy kátyú, és vége mindennek.


Férjemre rá szoktam szólni, ha túllépi a sebességkorlátozást, nem érdekel ha megsértődik, ha bezzeg megbüntetik vagy baj lesz akkor majd néz nagyokat. De ő egyébként teljesen biztonságosan vezet szerencsére, nem félek mellette.

Én is be fogom tartani a szabályokat, mert azért vannak.

2020. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nagynéném szokott vezetés közben telefonálni, kihangosítva.

Ez engem sosem zavart, ez kb olyan, mint amikor az utassal beszélsz vezetés közben.


Telefonozó buszsofőrrel, kamionsofőrrel rendszeresen találkozom. Hétfőn több ilyen elől tértem ki...

2020. jan. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Sajnos az jön le a kommentekből is, hogy tényleg sokan nem veszik komolyan a közlekedésbiztonságot. Nincsenek tisztában az emberek a biológiával és a fizikával. Idő, megtett út, sebesség, reakcióidő, stb.

És ilyen sofőrtársak között tartsam én be a bizalmi elvet....

2020. jan. 16. 09:48
 15/20 anonim ***** válasza:
22%
Egy hivatásos telefonáló profi sofőr 1000-szer biztonságosabb mint egy 60 éves nagypapa aki nem lát, nem hall, nem tud vezetni sem.
2020. jan. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
15-ös, egy cukros făszt. Ha épp nagyon meg kellene állítani a ménest vagy másfelé terelni, tök mindegy, hogy mennyi tapasztalata van, ha az egyik keze foglalt. Nem minden váratlan helyzetet lehet könyökkel megoldani es ezt pontosan a profik kellene, hogy a legjobban tudják.
2020. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16

Általában a hivatásos sofőrök között, főleg a személyszállítással foglalkozók között sok az aggresszív, vakmerő ember.


Ez, ha belegondolsz, egyébként teljesen logikus, mert egy félénkebb, óvatosabb ember beleőrülne a gondolatba is, hogy több tucat ember élete van a kezében (busz, nyergesek), egy egyszerűbb ember ezt fel sem fogja.

2020. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ha valaki nem figyel vezetés közben vagy telózik vagy bénázik, akkor az az utasai életével is játszik. Ilyen alapon bele lehet ebbe szólni.
2020. jan. 17. 10:25
 19/20 anonim ***** válasza:

#18

Bele lehet szólni, de nem fogják fel...


Aki alapból/kis magyarázat segítségével nem tudja belátni, hogy telefonnal a kézben nem szabad vezetni, azon a nyilvános botütés sem segít. Felfogni akkor sem fogja, ha elveszik a jogosítványát, csak a bevonás idejéig nem vezet (illetve vezet, csak illegálisan).

2020. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

A sport oktatómnak van igaza, aki azt mondta, hogy a jó vezetés azon múlik, hogy mennyire tudod figyelni a többieket.

A szüleim, a tesóm és a barátom komolyan veszi a vezetést szerencsémra. A többiek mellé meg nem ülök be.

2020. jan. 17. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!