Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » "Agresszív, tahó" stílusnak...

"Agresszív, tahó" stílusnak számít ez?

Figyelt kérdés

Teherautósofőrként dolgozok, és két kollégám nem ért egyet egy kérdésben amiben igazából én is nehezen tudok állást foglalni, ezért a kérdés.

Az egyikük szerint ha nem lámpás kereszteződésnél nagy ívben akarsz kifordulni, és balról nem jönnek akkor ő mindig kigurul hogy ha jönnek balról azoknak már muszáj legyen megállni, mert tapasztalata szerint mikor végre elfogynak jobbról akkor biztos,hogy jön valaki balról aki miatt megint nem tud kifordulni.Amikor meg már feltart egy sávot akkor mindig beengedik jobbról.Ha pedig belé menne valaki balról akkor ő vétlen mert álló autó nem ehet hibás.És mivel teherautóval van senki sem akarja,hogy előtte menjen a tempója miatt és hogy nem lát ki mögüle.Ezért szerinte ha nem gurulna ki élete végéig ott állna az alsóbbrendű úton.A másik kollégám szerint ez nem más mint erőszakoskodás, és tahó dolog, hogy megállásra kényszerít valakit/valakiket.

Végül is valóban az, nekem is volt már,hogy ilyen sávfoglalót kikerültem mert erőszakosnak tartottam és aki erőszakos azzal igyekszem nem előzékenynek lenni (plusz láttam hogy akkor érkezett a kereszteződésbe és már rögtön sávot foglalt) .DE ugyanakkor mégis van benne valami mert nekem is volt már hogy egy örökkévalóságig tartott mire elengedtek hogy nagy ívben kanyarodhassak.


2020. jan. 30. 07:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha percek óta áll a kereszteződésben és tényleg sehogy nem tud kimenni, akkor oké.

De aki rögtön elállja a sávot, sőt olyat is láttam már, hogy tilosban kanyarodik balra, az egyszerűen tahóság.

2020. jan. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Alapvetően tahóság. De ha tényleg olyan a forgalom, hogy másnapig nem férne ki, akkor belefér.
2020. jan. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Nekem egy mini személyautóm van, de Budapesten megtanultam vagy kimegyek a sávba vagy sose megyek ki
2020. jan. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen rendben van.
2020. jan. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

a KRESZ-ben is le van írva egyébként, hogy ha úgy látod hogy soha az életben nem jutnál ki, akkor a másik veszélyeztetése nélkül, de zavarással kijjebb állhatsz, hogy kiengedjenek.

Idézet az e-titánból:

"Nagy forgalmú útra történő becsatlakozáskor a forgalomban érkező járművek zavarása, esetleges akadályozása megengedett, de nem kényszeríthetők haladási irányuk vagy sebességük hirtelen megváltoztatására."

2020. jan. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azt hiszik, hogy az elsőbbség azt jelenti, hogy az az út csak az övék, és senki másnak nincs joga ott közlekedni, ameddig ő el nem haladt. Nem. Az eslőbbség csak annyit jelent, hogy az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti sebességének vagy irányának _hirtelen_ megváltoztatására. A hangsúly a hirtelenen van. Egy kényelmes lassítás bőven belefér, és az is, hogy meg kell állnia, ameddig a szembejövők beengedik. Ugyanezt a módszert használom a kertből kiállásnál. Reggeli csúcsban az autófolyam kb. egy órán keresztül nem fogy el. Ha várnék, hogy mindkét irányból egy időben beengednek, akkor sosem tudnék kiállni. Ha van egy kényelmes lyuk balról, ami már nem kényszeríti hirtelen fékezésre a balról jövőt, kijövök addig, hogy már ne tudjon kikerülni, és szépen gurulok tovább egész lassan addig, ameddig a rés nem lesz az egyik jobbról jövő komfortzónájánák szűkebb, és be nem enged. Ismerve az autósok és általában az emberek "leszarom, csak nekem legyen jó" mentalitását, nincs más módszer.


A jogszabály szó szerint így fogalmaz:

Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására.


ebbe pedig belefér az, amit a kérdésben szereplő csinált.

2020. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Köztudott, és elfogadott, hogy a kamionok, főleg a nyergesek néha át kell menjenek sávokon, zártvonalon, mindenen, hogy be tudjanak fordulni bizonyos helyekre.
2020. jan. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzőekkel: amikor a forgalom nagysága indokolja, akkor teljesen érthető.
2020. jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
ha olyan a forgalom akkor nincs más lehetőség.
2020. jan. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez nem csak teherautóval szabályos és elfogadható, hanem akár személyautóval is. Nyilván egy majdnem üres utcán felesleges konfliktusforrás és szükségtelen is, de már közepes sűrűségű forgalomban is lehet indokolt.
2020. jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!