Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » "Agresszív, tahó" stílusnak...

"Agresszív, tahó" stílusnak számít ez?

Figyelt kérdés

Teherautósofőrként dolgozok, és két kollégám nem ért egyet egy kérdésben amiben igazából én is nehezen tudok állást foglalni, ezért a kérdés.

Az egyikük szerint ha nem lámpás kereszteződésnél nagy ívben akarsz kifordulni, és balról nem jönnek akkor ő mindig kigurul hogy ha jönnek balról azoknak már muszáj legyen megállni, mert tapasztalata szerint mikor végre elfogynak jobbról akkor biztos,hogy jön valaki balról aki miatt megint nem tud kifordulni.Amikor meg már feltart egy sávot akkor mindig beengedik jobbról.Ha pedig belé menne valaki balról akkor ő vétlen mert álló autó nem ehet hibás.És mivel teherautóval van senki sem akarja,hogy előtte menjen a tempója miatt és hogy nem lát ki mögüle.Ezért szerinte ha nem gurulna ki élete végéig ott állna az alsóbbrendű úton.A másik kollégám szerint ez nem más mint erőszakoskodás, és tahó dolog, hogy megállásra kényszerít valakit/valakiket.

Végül is valóban az, nekem is volt már,hogy ilyen sávfoglalót kikerültem mert erőszakosnak tartottam és aki erőszakos azzal igyekszem nem előzékenynek lenni (plusz láttam hogy akkor érkezett a kereszteződésbe és már rögtön sávot foglalt) .DE ugyanakkor mégis van benne valami mert nekem is volt már hogy egy örökkévalóságig tartott mire elengedtek hogy nagy ívben kanyarodhassak.


2020. jan. 30. 07:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
31%

A jogszabály úgy szól, hogy indokolt esetben zavarhatod a forgalmat, de nem akadályozhatod! Márpedig amit a kollégád művel az egyértelműen akadályozás, hiszen megbénítja az egyik oldalról jövő forgalmat.


Ugyanakkor, ha nincs tábla a kereszteződésben, akkor jobbkéz-szabály miatt megteheti, hiszen neki van elsőbbsége, de a kérdés feltételezem, hogy nem erre vonatkozik.

2020. jan. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
63%
11-es, jogszabályi helyet hivatkozz , kérlek, mert én nem tudok ilyen szabályról. Köszi
2020. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha te teher sofőr vagy akkor ez nem lehet kérdés .

Sőt te az ilyen sávfoglalót kikerülöd mert erőszakosnak tartod.


Akkor ha téged nem engednek majd ki, állhatsz ott egy fél napig, az jobb lesz?

Egy kicsit kellene rugalmasabbnak lenni a közlekedésben, nem mindíg a másikkal kitolni, csak mert megteheted. Szerintem itt csak te vagy a tahó.

Javasolnám hogy aki itt nem tud eligazodni, menjen ki csak olaszba , például a Milánó autópálya fizető kapujánál ráfog jönni hogy mi a megoldás.

Vagy még jobb be menni Nápolyba és ott megtanulnád hogy milyen az amikor kidugják az orrukat az autók, de ezeken a helyeken nem egy két autó van , hanem százával mint a heringek. Gyanítom hogy ott össze fosnád magad.

2020. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Alex Fly ***** válasza:
A KRESZ szerint amíg az elsőbbséggel rendelkezőt nem kényszeríted a haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására, addig teljesen szabályosan jársz el.
2020. jan. 31. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A teherautós 99%-a ezt nem azonnal csinálja, csak ha akkora a forgalom, hogy percekig nem tud kikanyarodni.


Más dolog, hogy fejlett közlekedési kultúrával rendelkező országokban ezt nem kell a kamionosnak megvárni...

2020. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!