Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » KRESZ vizsgán megfordulás a...

KRESZ vizsgán megfordulás a városban?

Figyelt kérdés
Kresz vizsgán ha kihúzok egy egyívű megfordulást hol van lehetőség megcsinálni? (Pécs)
2020. febr. 5. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahol nincs záróvonal.
2020. febr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Forgalmi vizsgára gondolsz?

Az oktatód szólni fog majd.

2020. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam természetesen :D
2020. febr. 5. 12:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ma nem tudom, mi a rend, de amikor vizsgáztam 5 útvonalból lehetett húzni. Ezek száma gondolom eltérő lehet. Biztonsági ellenőrzés, beszállás után biztonsági öv becsatt, utána motor indítás, üzemi fék próba, és lehet menni. Az oktató irányít, mikor merre menj, a műveletekből mit hajts végre. Ha mondja, hogy egy íven fordulj meg, akkor (ha nem szívat) ott, vagy néhány méteren belül van elég hely.

Jobb index, megállsz. Meggyőződsz róla, hogy egyik irányból sem jön senki (tükör, holttérbe is benézve!), senki nem jelzett elindulási szándékot.

Majd bal index, és szépen megfordulsz.

Nem neked kell ötletszerűen helyet keresned.

Olyan helyen ne fordulj meg, ahol tilos! Nem találkoztam rosszindulatú oktatóval, de ha ki akar veled tolni, akkor olyan helyen mondhatja a megfordulást, ahol tábla tiltja. Ha figyeltél nem lehet baj, mert tudod, láttad a táblát, záróvonalat. Akkor mondhatod, hogy itt nem szabad, keresel alkalmas helyet.

2020. febr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Lehetőség ott van, ahol az oktató mondja.


Mi alapvetően begyakoroltuk a tipikus megfordulási helyeket, és általában előtte szólt, hogy mutassak e egy egy vissza fordulást. Nyilván helytől függően y vagy egyívű volt.

2020. febr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Nem feltétlenül van ott lehetőség megfordulni, ahol szólnak... sőt, lehet ott éppen tilos, de néhány száz méteren belül lesz arra alkalmas hely.

A vizsga pedig arról szól, hogy ismered a szabályokat, és felismered a helyet, ahol a kért feladatot végre lehet hajtani.

A megfordulás erre tipikus példa, lehet az utasítás elhangzásakor nem szabályos, meg kell találni azt a helyet, ahol igen.

Itt jön majd vissza, hogy a KRESZ vizsga 10 pontos hibahatára, és egy perces gondolkodási ideje helyett, forgalmi vizsgán egyetlen szabálysértés miatt meg lehet bukni, nincs idő a szabályokon gondolkozni, figyelsz, időben meglátod a lehetőséget, és megcsinálod.

Komplex feladat (nem tiltja útburkolati jel, tábla, szabály, van elegendő hely, nem akadályozod a forgalmat, és megfelelően irányítod az autót)

Többet erről nem lehet írni, nem tudod előre, hogy melyik útszakaszon kérik majd a megfordulást - amikor az utasítás elhangzik, ott kell figyelni arra, addig ne foglalkozz vele.

2020. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyire le lett butítva a vizsga? Annak idején csak annyit mondott az oktató, hogy "a következő lehetőségnél forduljunk meg" és nekem kellett tudnom, hogy hol van a legközelebbi lehetőség. Ha elvétette a vizsgázó, akkor automatikusan hibapont járt érte.
2020. febr. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!