Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsgán hogyan...

Forgalmi vizsgán hogyan működik a megfordulás, illetve a parkolás?

Figyelt kérdés
Egyik órán mondta az oktató, hogy majd olyan helyet válasszak ahova be is lehet rendesen állni. Szóval akkor megyünk az útvonalon és random beállok egy helyre ahogyan kihúztam a tételt? Vagy hogyan zajlik ez?

2019. jún. 2. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne válassz random olyat helyet ami túl szűk. Ha úgy ítéled hogy nem alkalmas parkolásra vagy beállásra akkor szólsz vizsga közben hogy úgy nézed nem alkalmas a hely és inkább nézel máshol. Nyugodtan körbe lehet menni ha parkolóban vagy. Nem kell elsietni semmit. A megfordulást nem értem hogy gondolod. Y vagy az U alakú?
2019. jún. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval, ugye az oktató mondogatja, hogy merre menjek és én meg random beparkolok/megfordulok ahova jónak látom?
2019. jún. 2. 16:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, oda parkolsz ahová jól esik, a te döntésedre kíváncsi a vizsgabiztos, de ésszel nézd ki a helyet, mert ha nem fér be a kocsi akkor bukta.
2019. jún. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Nálunk úgy volt, hogy a vizsgabiztos közbeszólt, hogy na akkor tessék bemenni itt a parkolóba és parkoljon le valahol. Megfordulásnál pedig az oktató mondta, hogy itt most megfordulunk, mert ugye az része az útvonalnak.
2019. jún. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondani fogja az oktató, hogy itt a parkolóban válassz helyet, nem csak random valahol. Nekem legalábbis mondta, magát a parkolóhelyet kellett nekem kiválasztanom két autó között. A megfordulásnál meg úgy volt, hogy azt mondta az oktatóm, hogy a következő arra alkalmas helyen végezzem el a feladatot. Amúgy kérdezd meg az oktatódtól, hogy mégis hogy lesz, ha valaki, akkor ő tudja.
2019. jún. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálam is úgy történt, hogy menet közben mondta az oktató, h most keressek parkolóhelyet és parkolnak, vagy forduljak meg. Nem neked kell az időpontot rögtönözni.
2019. jún. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 _Jessy_ ***** válasza:
55%
Én pl. húztam, de van úgy, hogy a vb. választ, vagy éppen az oktató. Amikor eljön az ideje, akkor szól az oktató, hogy akkor itt most parkoljunk le. Te pedig végrehajtod. Irányjelzel, majd lassítasz és keresed a helyet. Ha találsz egy szimpatikusat, akkor odaparkolsz. Túl nagy ne legyen, mert azt mondhatja a biztos, hogy erre a batár helyre csuklósbusszal illik beállni. Túl kicsi meg azért ne, mert magaddal szúrsz ki. :D Nekem azt tanácsolta az oktató, hogy párhuzamosnál előremenetben 2, max. 2,5 autónyi helyre, hártamenetnél pedig 1,5 autónyi helyre illik parkolni. Merőlegesnél meg mindenképpen 2 autó közé, olyan helyre, ahol legalább 1-1 ajtónyitásnyi hely marad mindkét oldalon.
2019. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Király volt, megvolt minden, és átmentem. köszi srácok.
2019. jún. 5. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!