Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben a szituációban miért...

Ebben a szituációban miért húzta fel magát a Nissanos?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem el a KRESZ-t tanulni, szóval rengeteg hiányosságom van még, sok mindent nem értek, de rajta vagyok.

A mai nap láttam egy Nissant ami balra akart kanyarodni nagy ívben egy kis utcába, közvetlenül egy zebra után.

Neki szemből jött egy Ford, begurult a Nissan elé és átengedte a gyalogosokat.A Nissanos meg lehúzta az ablakot, és szó szerint elküldte az anyjába a Fordost.

Aztán mikor már nem volt gyalogos az úton a Fordos akkor is csak állt, a Nissanos meg nagy nehezen elment mögötte, és egy turhát köpött a Fordra.


Ha tippelnem kéne azért húzta fel magát a Nissanos, mert begurult elé a Ford.

Azt nem értem, hogy mit rontott el a Fordos a Nissanos szerint?A gyalogost ugye nem ütheti el, és mivel ő megy egyenesen neki van elsőbbsége a Nissannal szemben, nem?


Elnézést ha nem érthető a szituáció, vagy ha én kérdezek butaságot.


2020. febr. 6. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
A nissanos simán türhő
2020. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Lerajzoltam, hogy tisztább legyen.

[link]

2020. febr. 6. 11:06
 3/8 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
0%
Mert kereszteződésben nem lehet megállni. A Fordos akkor tette volna jól, ha a kereszteződés előtt (az elsőbbségadás kötelező táblánál) megáll és elengedi a gyalogosokat. Az elmélet szerint így van, a gyakorlatban azonban úgy szokott ez lenni, hogy a Fordos int a Nissanosnak és elengedi, a gyalogosok pedig ebből értve átmennek maguktól. Így a forgalmi helyzet lezárul.
2020. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Főúton volt a Nissan is meg a Ford is.
2020. febr. 6. 11:08
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

Ez annak a tipikus esete, mikor 2 idióta találkozik...


A Ford-os simán megállhatott volna a kereszteződés előtt. A gyalogost onnan is el lehet engedni és akkor a kanyarodó autót sem tartja fel.

A nissanos meg simán egy prosztó paraszt, aki nem tud 10 mp-et várni, de utána arra ráér, hogy egy jót anyázzanak fél percig állva és feltartva mindenkit.

2020. febr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Létezik az a verzió is, ami a legjellemzőbb, (ismerve a gyalogosokat), hogy gondolkodás nélkül eléplépnek az autónak a zebrán, nem törődve avval, ki hol áll éppen.

Mondjuk nem kell atyaúristennek se tekinteni a közlekedési helyzetet megalkotókat, néha borzalmas helyekre raknak zebrát, táblákat, stb.


A KRESZ szerint van egy áthaladási sorrend, a gyalogosoknak van elsőbbségük, ha nincs lámpa, a Nissanos a legutolsó.

2020. febr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

#3-asnak

Írtad, hogy "Mert kereszteződésben nem lehet megállni."


Ha a forgalmi szituáció ezt hozta, akkor megállunk, mintsem ebben az esetben elüssük a gyalogost.

Vannak rá megoldások mint fentebb írták, de ha már adott a szituáció, azt csak így lehetett megoldani, hogy ne sérüljenek a gyalogos jogai.


Még vagy 3 helyzetet fel lehetne hozni példának, de akkor sem az a megoldás, hogy elszáguldunk a gyalogos előtt.

Rám is köpködnek, mikor megállok a zebra előtt, sőt a stop vonalnál is megtoltak már, de a csekket én fizetem, és én járom a bíróságot ha gond van a szabály be nem tartása miatt.

Buszozok, teherezek és vannak kivételek. Hülye én sem vagyok, mikor látok magam mögött egy rakott 40T-ás teherautót, aki csak lassít de nem áll meg mögöttem a STOP táblánál. Ilyenkor kénytelen vagyok lassítás után indulni, ha nem akarom, hogy betoljon az úttestre. Ez ilyen.

2020. febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
A nissanos egy büdös paraszt, nem kell ezt szépíteni. Természetesen akadályozni csúnya dolog, de egy forgalmi okból történő megállás kereszteződésben éppenséggel akkor sem tilos, ha Ékezetes barátunk ezt írja a gyakorin. Magam is találtam már magamat olyan helyzetben, hogy a kereszteződésben kialakulóban lévő forgalmi helyzetet figyelve bizony a zebra környezetét csak a kereszteződésbe érve figyeltem meg és hopp, jött is a gyalogos. Gond nélkül megálltam eddig mindig, de bizony a ki- vagy bekanyarodni vágyó nem tudott haladni miattam. Hát , van ilyen, az ember olykor hibázik, csak nem mindegy, mekkorát.
2020. febr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!