Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen szituációban mi a helyes?

Ilyen szituációban mi a helyes?

Figyelt kérdés
Mentem ma autóval az úton és szinte a seggemben jött egy segédmotoros végig. Jobbra akartam kanyarodni(ő folytatta az útját egyenesen) és szinte alig tudtam lekanyarodni, mert annyira kiszámíthatatlanul jött ott mellettem, alig akart belassítani.Itt nekem kellett volna megvárni amíg elmegy mellettem?
2018. ápr. 23. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Attól függ, mivel mentél. Ha kocsival, akkor figyelmen kívül kell hagyni. Aki kórházba akar kerülni, hadd menjen!
2018. ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ja, látom, autóval...
2018. ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Jobbról nem előzhet meg. De ha megteszi, nyilván tudni akarsz róla. Ezért:


- jó előre kezdj el indexelni

- fokozatosan lassíts

- használd a jobb tükröt kanyarodás előtt

2018. ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor rendben, én is ezen a véleményen voltam, mint amit írtatok.

Így jártam el én is, mint ahogy leírtad de alig-alig akarta magát észrevenni..

Köszi a válaszokat!!

2018. ápr. 23. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Mindeközben, amit a # 3 leírt, kezdj jobbra húzódni, folyamatosan figyelve a tükörben, hogy mit reagál, lassít-e, vagy még tovább kockáztatja az életét.

(Nem mintha kár lenne egy ilyenért, de kinek van kedve a rendőrségre járkálni?)

2018. ápr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jobbra index ,fék aztán majd megoldja.Jönnek elő a jó időre ezek a donorjelöltek,múltkor előzékeny voltam egyikkel ,balról nyomult mondom lehúzódok had legyen helye, közben a másik majom meg jobbról előzött nem sokon múlt hogy padkára menjen és még ő volt felháborodva.Mennek ezek ész nélkül mindenen át rendszám nélkülieknek meg kb a bicajosokkal egyenértékű a közlekedési morálja mert úgyse lehet azonosítani.
2018. ápr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!