Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy reagálnátok egy ilyen...

Peterd81 kérdése:

Hogy reagálnátok egy ilyen szituációban? Bővebben lent:

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az alábbi történetet ma reggel osztotta meg velem egyik kolleganőm és hogy őszinte legyek már a puszta végighallgatása is kicsapta a biztosítékot. Végiggondolva nem olyan komoly helyzet, de mégis felháborított. A történet a következő: adott egy vidéki nagyváros külső kerülete, viszonylag szűk kis utcája, az utcában van edzőterem, nyelviskola stb. Szóval nagy a forgalom, sok az autó. A kolléganőm is oda jár nyelvet tanulni. Elég nehéz parkolót találni, de nem lehetetlen. Többször ugyan azon ház elé állt le már a kocsijával (közterület, nem fizetős övezet, nem magánparkoló a tisztánlátás végett mondom), mert csak ott volt már hely, hangsúlyozom hogy nem kocsibejáróra, vagy olyan módon, hogy bármikor is akadályozza az ingatlan tulajdonosa számára a ki és bejárást. Az egyik este az ingatlan tulajdonosa megvárta és odament hozzá egy (az elmondása szerint) bazi nagy kutyával és megszólította: hogy szeretné megkérni, hogy ide többet ne álljon, mert nem jó itt a közbiztonság, ez közterület és hogy nehogy baja legyen az autójának…. (Értitek? Az ő háza elé ne, de 10 méterrel arrébb, ha van hely megállhat, mert ott már jó a közbiztonság.) Mindezt mosolyogva és kedvesen tette. Az ismerősöm kérdezte, hogy miféle baja lehetne? A válasz: Esetleg betörhet a szélvédője, vagy meghúznák az oldalát és ő aggódik, hogy nehogy ilyen történjen… Az ismerősöm megkérdezte, hogy maga fenyeget? Mert úgy érzi. A férfi meg mosolyogva válaszolta, hogy nem, csak aggódik a kocsi miatt, kár lenne érte. Aztán kolleganőm eljött, de felírta a tulajdonos ház előtt álló kocsijának a rendszámát … Igazából nem tudom olyan érzékletesen leírni, mint ahogy ő megélte és elmesélte ezt reggel. Végighallgattam és rögtön az fogalmazódott meg bennem, hogy elmegyek pár este és oda parkolok, hogy megnézzem, hogy nekem mit mondana az ürge, de aztán végiggondolva nem ér annyit az egész, hogy utána járkálhassak a rendőrségre. Azt tanácsoltam neki, hogy ne álljon oda és szarja le nagy ívben… Viszont foglalkoztat a kérdés, hogy ti, akik olvassák a sztorit, hogy reagáltátok volna le a helyzetet. (a pali kb 170 magas köpcös 50 körüli volt egy olyan bazi nagy kutyával szájkosár nélkül) Megértem azt is, hogy ő ott él, folyton azzal szembesül, hogy nem tud esetleg megállni kocsival, vagy a felesége nem tud megállni a másik kocsival a saját háza előtt, de akkor is az közterület. Ha ilyen igénye van, akkor bérelje az önkormányzattól ki a parkolóhelyet és akkor más nem állhat oda, de ez így nem járja. Meg a másik gondolat, hogy akkor esténként mindenkit elijeszt onnan? Agyrém. Mi a véleményetek, egyáltalán ha titeket ér ilyen szituáció, akkor hogy reagálnátok?

#parkolás károkozás fenyegetés
2019. máj. 31. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Én is allergiás vagyok rá ha a ház elé parkolnak, de nem idegenek, hanem utcabeliek, kapom a fenyegető leveleket egy ismerősömtől, hogy ezt-meg azt teszi, gyáva , kvázi csak az autóimba tenne kárt, ezért tetettem fel kamerát (szabálytalan, de autóban kárt tenni is az, asszem) de a gyökér ember, az utca végéből mindig ha teheti elöttem parkol. Na, de nálunk is van már kettő szépségszalon, csomó cicababa parkol sűrűn elöttünk, pont nem érdekel, mert tudom, hogy úgy is el csámpázik meg nemtudhatja, hogy hol van a kamera.. ne parkoljon oda a kollegina, sajna ez van.. vagy mondja azt, hogy "áhh, van kamera a kpcsiba, úgy is meg lenne a tettes" .
2019. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Kertvárosi részen engem is zavarna, ha egy vadidegen törzshelynek használná a házam előtti szabad területet, de a fenyegetés legalább ugyanennyire illetlenség. Én kerek perec megkérném, hogy ne itt parkoljon már munkaidőben, de fenyegetésbe biztosan nem mennék bele.
2019. máj. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

De hát emberek, az utca közterület és ha nehéz egy környéken parkolóhelyet találni, akkor különösen gusztustalan dolog egy girhes

ebbel megállni és vigyorogva fenyegetőzni. Senkinek sem szakad le a lába, ha sétálnia kell plusz 50-100 métert.

2019. jún. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: Kertvárosban csak a lakók szoktak az utcában parkolni, ha mégis vállalat van az utcában, akkor annak saját parkolója szokott lenni. Egyszerűen furcsán jön ki, ha egy vadidegen elkezd ott rendszeresen parkolni, holott 1 km-el arrébb dolgozik. Nem illik.
2019. jún. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
#4, szerencsére nem te szabod meg, mi illik, mi nem. Ott parkolok, ahol akarok, ha nem ütközik jogszabályba. Pont.
2019. jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére nekem nem kell reagálnom, mert nem szoktak fenyegetőzni, genetikailag szerencsés vagyok, ilyenek a fizikai adottságaim. Meg persze nem nő vagyok. De ha mégis megtörténne, inkább elvinném az autót máshova, mert nem éri meg balhézni, és az ilyen idióták tényleg képesek végighúzni a kulcsot az autón.
2019. jún. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!