Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogosok miért hiszik azt...

Gyalogosok miért hiszik azt hogy elsőbbségük van az úton?

Figyelt kérdés
Látja hogy jövök, de csak azért is lelép elém, nekem meg kell állnom. Aztán a rádudálok akkor mutogat meg magyaráz. És ez minden nap. Gyengébbek kedvéért nem zebráról van szó és a többi esetről amikor a gyalogosnak van elsőbbsége.
2020. febr. 9. 20:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Mert szerinted én ezzel nem vagyok tisztában?

Nyilván az oktatóm se komolyan gondolta anno😅

2020. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"mindent meg kell tenned a baleset elhárítása érdekében."


kezdhetnék ezt a gyalogosok akik nem mennem ki az útra

2020. febr. 11. 12:26
 13/14 anonim ***** válasza:

Alsózsolca vége, Sajólád felé. Alsózsolca ezen részén rengeteg a perui indián, akik átszaladnak az úton, az út szélén egymas mellett csapatosan járnak, a mellékutcákon meg a kiccsalád jatsza a barca-real döntőket 60 ezer néző előtt 😀 Na itt nyáron, sötétedés után, ha nem jön szembe senki, akkor fényszóró fel... Mint a csótányok, csak úgy lehúzódnak az úttestről. Persze hallok hangfoszlányokat, hogy a rák pengessen bennem vagy anyámban valamit, de nem érdekel. Rendszeres az is, hogy Alsózsolca és Sajólád között a főúton (ahol mész 80-90-el, egyesek Fittipaldiznak és gyorsabban mennek) teljesen szabálytalanul szintén az út szélén közlekednek, ráadásul rossz oldalon. Mert ugye ilyenkor az ellenkező oldal szélén kell menni gyalogosan. Ja és nyilván tök sötét ruhában, legalább a foguk világítani, de nincs nekik vagy hiányos. És érted, jönnek szemből, kicsit vakít azért a fény, majd hirtelen a te kocsid lámpájának fényében észreveszel "valamit" (mennyi lehet, 40 méter, tompított addig világít el nem?). A s.z.a.r. is vigyázzba áll benned, hogy:

- ne sodord el őket

- ne vidd el a szembejövő tükrét

- satufékkel ne hívd randira a mögötted lévőt

Meg ilyenek.


De Hernádnémeti se jobb... Milyen jó helyeken járok mi? Telibeaszfaltozták a főutat, két szélén 1-1 méter van, záróvonallal védve, gondolom bicikliút, de nem igazán jelzik vagy csak nem vettem észre. Elkezdtem erre járni, a perui indiànok miatt, nem akarok meghalni azért mert meglincselnek vagy valami, mert tök szabályosan közlekedve elsodrom a szabálytalankodó gyalogost...


De németiben meg kamikaze pilóták közlekednek biciklivel, vagy nem tudom mi van 😀 Érted, új út, sehol egy hiba (mééég) rajta, csorogsz rajta 50-el, este van, szól a zene a rádióból... Erre megint látsz "valamit" jobb oldalon. Hát basszus, egy kivilágítatlan kerékpáros jön VELED SZEMBE!!! Azt még megértem, ha egy irányba tartanánk és úgy lopakodna fény nélkül, mert megszoktuk. Vidéken így megy ez. De veled szembe basszus, picit felvillantod a fényszórót - tényleg csak rövid időre - hogy lásd mi az (mert a közvilágítás ott egy két szakaszon konkrétan sz.a.r... Van, de semmit nem világít meg... Gyakorlatilag kireflektoroztad a biciklis szemét, kormány meginog, Jézusom, ez el fog esni, de nem, megáll és elkezd hevesen anyázni nekem egy 60 körüli hölgy... Érted, lassítok, majdnem megálltam, nézem a tükröt látom rendben van, nem esett el, hallom, hogy "megjegyeztem a rendszámod, feljelentelek!" Majd mikor szállnék ki, hogy megkérdeztem, jól van-e, felül és teker tovább menetiránynak szemben...


Azóta is félek, mikor visz el a rendőr 😕


Szóval ja, aki vezet, az találkozik esetekkel. A nénike sztorijában én száguldozó vagyok. Az indiánokéban csicskakutya. Így megy ez. 😀

2020. febr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Ostobák. Tanítani kellene már első osztályban a gyalogos közlekedést. Nem szoktam sietni sehova, előbb elindulok, tudok várni gyalogosként. Autósként meg morgok a sok idiótára aki körülnézni is lusta.
2020. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!