Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Minek adják a gyorshajtók alá...

Minek adják a gyorshajtók alá a lovat azzal, hogy elsőbbségük volt?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért, kinek jó az az újhullámos divat, hogy a fas.zparas.zt gyorshajtókat azzal felmentik, hogy elsőbbséget kellett volna nekik adni, így nem ők a vétkesek? MIÉRT? MI EZ A SZEMÉT HOZZÁÁLLÁS?

Eleve nem véletlenül van az a bizonyos maximális megengedett sebesség! Aki pedig gyorsabb azt 99%, hogy nem lehet megítélni, mennyivel gyorsabb, milyen gyorsan fog odaérni! Barom motorosokat meg főleg. Kinek jó ez? Minek jó ez?


2020. jan. 21. 23:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Mi történt, és hol? Ki tette ezt?
2020. jan. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Rendszeres a dolog, most éppen itt:

[link]


De a seg.gfej M.Richard is emögé takaródzott, csak arra már kiadták a kilóvésit, így mehet a szegedi csillaggarázsba.

2020. jan. 22. 00:02
 3/23 A kérdező kommentje:

"A BMW sofőrjét védő ügyvéd az Indexnek azt mondta, hogy a sávváltás minden esetben elsőbbségadási kötelezettséggel jár. Herpy Miklós szerint teljesen nyilvánvaló, hogy „egy gyorshajtónak is elsőbbsége van”.


Ha sávot váltok, akkor meg kell győződnöm, hogy van-e olyan, akinek elsőbbséget kell-e adjak. Ez egy alá-fölé rendelt közlekedési viszony. A KRESZ nem tartalmaz semmiféle távolsági vagy sebességi korlátozást, hogy kinek ne kellene elsőbbséget adni. A KRESZ teljesen nyilvánvalóan úgy fogalmaz, hogy meg kell győződnöm arról, van-e olyan, akinek elsőbbséget kell adnom, és annak a sebességétől függetlenül elsőbbséget kell adnom


– mondta a védő. "


Nem, nincs elsőbbsége. Csak akkor, ha megadják akkor van valakinek. És nem sebességtől függetlenül, hanem csak a megengedett sebességen belül mehetne. Azért van limitálva.

2020. jan. 22. 00:04
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél meglepve, a védőügyvédnek ez a dolga, hogy az élő fába is belekössön és kiforgassa. Gusztustalan, de ez van.
2020. jan. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak arról szól, hogy kinek van több pénze jobb ügyvédre és újabb tárgyalásra/tárgyalásokra...


Akinek több a pénze az nyer sajnos.

2020. jan. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
44%
A szabályokat mindenkinek be kell tartani. A gyorshajtónak is lehet elsőbbsége, a helyzettől függ. Ha valaki a megengedett sebességgel készül kihajtani egy alsóbbrendű útról egy felsőbbrendű útra, ott a felsőbbrendű úton közlekedőnek elsőbbsége van. Akkor is, ha a megengedettnél többel jön. Csak azért, mert ő túllépi a sebességet, attól még neki van elsőbbsège. Szóval az adott szituációtól függ. Olyan nincs, hogy ha valaki gyorsan hajt, akkor automatikusan elveszíti az elsőbbségét, holott járna neki.
2020. jan. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Erre már korábban én is utaltam pár kommentben, mert én sem értem, hogy sok Menő Manó Macsó Tsávó nem tartja be a szabályokaz, és büntetés nélkül tehet azt, amit akar.

Ekkor mindig jöttek az okos kommentek, hogy "nem jól látom", stb., stb.

2020. jan. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert nem lehet a szemedre bízni azt, hogy megítéld, hogy túllépi-e a sebességet valaki és eldönts, hogy megadod-e neki az elsőbbséget. Ráadásul úgy, hogy egy kereszteződésben nem is tudhatod, hogy keresztirányban mennyi a megengedett
2020. jan. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A gyorshajtónak nem azért van elsőbbsége, mert gyorsan hajt. Azért van elsőbbsége, mert a közlekedési szituációból fakadóan van elsőbbsége: ő megy a felsőbbrendű úton, jobbkezes kereszteződésben ő jön jobbról, vagy kanyarodás szabálya szerint ő megy egyenesen és a kanyarodóval szemnen elsőbbsége van, stb. Azért, mert valaki gyorsan megy, nem veszíti el automatikusan az elsőbbséghez való jogát.
2020. jan. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A dolog nem új, már 1975-ben is ilyen volt a szabály. Az ítélkezési gyakorlat lehet változott, ezt nem tudom. De sok-sok éve történt olyan, hogy egy autós kiment egy motoros elé, aki a megengedett sebesség kétszeresével ment. A bíró mégis kizárólagosan az autóst hozta ki felelősnek, mert hogy nem volt megtévesztő a nagy sebesség.

Magam azt mondom, hogy ha 90 helyett 100-110-zel ment volna, még értem is, de 180-190 körül, már nem annyira.

2020. jan. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!