Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem néznek körül gyalogo...

Miért nem néznek körül gyalogosok mielőtt lefordulnak a járdáról?

Figyelt kérdés
Számomra ez hihetetlen. Amikor én voltam gyalogos alapvető volt, hogy körülnéztem, akkor is ha nem hallottam semmit. És várok inkább, nem sétálok át autó előtt!
2020. febr. 13. 11:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon ügyes vagy, mi a címed, postázom a kekszet. Magamnak is adok egyet mindig, amikor ügyesen körülnézek, mielőtt kamion elé lépek.
2020. febr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Az is abszurd, hogy itt magyarázkodnom kell miért fontos körülnézni mindenkinek a saját érdekében. Magukra nem tudnak vigyázni sokan...
2020. febr. 13. 12:51
 13/22 anonim ***** válasza:
21%

Persze, mert akik itt válaszoltak, egyikük sem szokott soha körülnézni. Csak te vagy ilyen intelligens közülünk. Nyilván olyanoknak magyarázod itt, hogy körül kell nézni, akik nem szoktak.


Köszönjük szépen óvó-védő tanításaid! Hol lehet jelentkezni a következő előadásra?

2020. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
59%

A kérdező kommentje:

Az is abszurd, hogy itt magyarázkodnom kell miért fontos körülnézni mindenkinek a saját érdekében.

---

Valóban abszurd, mert nem kell magyarázkodnod, mégis megteszed.

Sokkal inkább kéne amiatt magyarázkodnod, hogy 1-2 gyalogos miatt miért ugrasz egyből az összes gyalogos torkának, csak így általánosítva, minden két lábon járót egy kalap alá véve - ráadásul olyan kalap alá, amivel azonnal meg is bélyegzel mindenkit, aki gyalogol.

2020. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Javaslom valamelyik kulturált általános iskola első osztályát ahol tanítanak önállóan közlekedni gyalogosokat. 😉
2020. febr. 13. 13:18
 16/22 anonim ***** válasza:
48%
Annyira mulatságos, hogy itt mindenki egy lapon van (i.e. körül szokott nézni), mégis megy a vita az iszonyatosan ostoba kérdés, kérdező miatt :D
2020. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem veszem egy kalap alá. Érdekes volt ma, hogy egyedül egy román lány nézett körül, mosolygott, hogy átengedtem. Többi csak kilépett, keresztül kasul átnyargalt átlósan.
2020. febr. 13. 13:21
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
A többség szerintem is szét szokott nézni, de van, hogy egyesek még így is lelépnek eléd. Ők azok, akik úgy gondolják, hogy nem létezik féktávolság... Fizika RULZ.
2020. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
30%
jól látszik a válaszokból a magyar közlekedési kultúra. Mindenki a gyökér gyalogosokat védik akik össze vissza eszetlenkednek.
2020. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
49%
19-es, én csak azt nem értem, hogy mi ez a fene nagy mutogatás “a gyalogosokra”, miközben mindenki az. Én ma már voltam autós, gyalogos, utas és csak azért nem leszek este bringás vagy rolleres, mert nekem sötétben nincs meg hozzá a biztonságérzetem.
2020. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!