Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek nem kellene vezetnem?

Szerintetek nem kellene vezetnem?

Figyelt kérdés

1,5 éve van jogsim, szemüveges vagyok, tehát csak abba vezethetek, mindig fel is szoktam venni mikor volánhoz ülök, azonban ma elkövettem egy hülyeséget a rossz látásomnak köszönhetően.

Az történt, hogy lakott területen kívül haladtam nagyjából 100km/h-s sebességgel, amikor az előttem 80-al haladó Személygépkocsit kívántam megelőzni. Kinéztem szokás szerint nem e jönnek szemből, távolból láttam autó lámpáinak fényeit, de nem az első előzésem így tisztában voltam vele, hogy bőven bele fog férni. Ki is raktam az indexet balra és már kezdtem is bele az előzésbe amikor hirtelen előttem teremt egy lámpa nélkül haladó zöld színű Suzuki Swift..

Én befékeztem egyet aztán visszarántottam a saját sávomba az autót. Kicsit aggódtam, mert nem tudtam elképzelni mi történt velem.. Ezelőtt soha nem fordult még velem ilyen elő, hogy ne vettem volna észre egy autót időben.

Délután 16:15 körül járt már az idő és be is volt borulva de azért még jócskán világos volt. Nem is tudom, hogy írhatnám le..mintha egybe olvadt volna az út menti zöld rét színeivel... Ez mennyire normális? Veletek volt már ilyen, hogy nem kapcsolta fel a szembe jövő a lámpáját és nem vettétek észre? Hova forduljak? Adjam le a jogsim? Azt nem szeretném, de a gyér látásom miatt másokat sem szeretnék veszélyeztetni... Most lett csináltatva egyébként 2 hónapja erősebb szemüveg.



2020. febr. 27. 23:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kell felkapcsolni a lámpát lakott területen kívül, mert előzéskor is a fényszórót nézzük, egy kivilágítatlan járművet sokkal nehezebb észrevenni, még világosban is. Pláne akinek rossz a szeme, sajnos nekem is az, valamit tennem kell már, mert nagyon nem látok élesen, ha 15 méterrel egy kocsi mögött megyek, akkor tudom csak elolvasni a rendszámát. De olyan szemüveggel, ami tökéletesen korrigálja a látásodat, semmi gond nem lehet vezetésnél, egy ilyen eset ne vegye el a kedvedet.
2020. febr. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

93% a látásélességem szemüvegben, 90% kontaktlencsében, 16 éve van jogsim és nem én vagyok a legjobb sofőr a világon, sőt... de ilyet még sose néztem be


Vagy nem jó a szemüveged vagy színtévesztő vagy vagy rohadt figyelmetlen, de ha jó a szemüveg ilyen nem történhet az általad vázolt szituációban

2020. febr. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
19%
Ja és rövidlátáshoz MINDIG hordani kell a szemüveget, nem csak vezetéshez
2020. febr. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#2 Ezaz, hogy ezelőtt még velem se fordult elő soha, most nem tudom mi történhetett...


Viszont az igaz, hogy néha el tudok bambulni...

Történt már olyan is, hogy belvárosban nem is kis forgalomban haladtam egyenesen, aztán ez a folyamatos egyenesen haladás annyira elbambított, hogy előfordult, hogy arra észleltem, hogy hogyan lehet az, hogy már itt járok... Nagyjából semmire nem emlékeztem az elmúlt 5 percből... Végigmentem azon az útszakaszon de egy momentumot se tudnék visszaidézni belőle.

2020. febr. 28. 00:42
 5/16 anonim ***** válasza:
Ne párázd túl, menj el egy normális szemészhez, nem csak olyanhoz, aki a pénzért pecsétel
2020. febr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene leadnod a jogsit, ne viccelj már.

Igen, lehet ilyen, hogy egybe olvadt a környezetèvel az autó, hisz nem volt világítása se.

Ha ennyire aggódsz ezen, menj el egy optikàba, ahol bemèrik újra a szemed, nem e romlott, és másik szemüveg kell.

2020. febr. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

“ Nagyjából semmire nem emlékeztem az elmúlt 5 percből...”


Akkor a neurológiát is látogasd meg

2020. febr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
38%

Te lakott területen kivűl minek méssz 100-al amikor a többiek csak 80-nal mennek?

Alkalmazkodni kell a közlekedés ritmusához, nem ész nélkül nyomni neki.

Ráadásul úgy hogy még rossz is a szemed. !!!

De ha te ekkora birka vagy jobb lesz ha leadod a jogsidat, másokat ne ölj meg .

2020. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Senki sem ment 80-al rajta kívül...

Sorra előzgettek lefelé még engem is

2020. febr. 28. 13:15
 10/16 anonim válasza:
94%
Ja, azt véletlenül se hibáztassátok, aki lakott területen kívül nem kapcsolta fel a világítást a kocsiján, ami a úgy kötelező. :D
2020. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!