Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért szólnak le az autósok...

Miért szólnak le az autósok ha gyorsabban tekerek az átlagnál?

Figyelt kérdés

El nem tudom mondani hányszor rám dudáltak, beszóltak, rám üvöltöttek személygépkocsiból amiért "száguldozok" a biciklimmel.

Minden nap délután tekerek edzésként (télen 15km,nyáron 30km) + heti 2x lábedzés a kondiban, mert később szeretnék majd indulni a Tour de Hongrien és nagyobb bringaversenyeken.

Szeretem döntögetni a sebességrekordjaimat, a legmagasabb eredmény amit elértem, az egy erős hátszélbe volt egy nyári napon (59,4km/h)... Azonban elég sűrűn hátulról erőteljes duda szókat és beszólásokat kapok ezekért. Egyszer egy Audis büntetőféket is nyomott előttem.


Ezek mennyire jogosak és miért csinálják?

Átlagosan egyébként az autók között 40-50km/h-val tekerek.



2020. febr. 28. 18:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ismerem a KRESZ-t mert van nekem is jogsim szgk-ra és el nem tudom képzelni mi az a szabály amit annyira áthágok, hogy ilyen viselkedést tanúsítsanak velem szembe.


Nem tekerek az út közepén se...

2020. febr. 28. 18:14
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Ezek szerint mégsem ismered a KRESZ-t annyira jól...
2020. febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

A tempód pont akkora, hogy feltartod vele a normál sebességű autósforgalmat, ahhoz viszont túl gyors, hogy gyorsan és biztonságosan megelőzhessenek. Azon kívül én mikor ilyen barmot látok, mindig attól tartok, hogy előttem fog elfikázni, és keresztül megyek rajta, és összetörik a lökhárítóm.

Ahogy sokakban ellenszenvet keltenek az utcán versenyző autósok (okkal) , úgy a biciklisek is.

2020. febr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%
Ezzel a sebességgel zavarod a legjobban a forgalmat.
2020. febr. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
Nehéz dolog ez a biciklizés, mert a járdán túl gyors vagy, autók között túl lassú, kerékpárút kevés van. Bár sokan a kerékpárutakat is "autópályának" használják biciklisként és úgy tekernek mint a vadbarom.
2020. febr. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%
Ne a városban tekergess így, yilen egyszerű... vagy közlekedj normálisan vagy menj gyalog.
2020. febr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#6 Mert hol kellene? :D

Jóhogy nem már felzavarsz a Hungaroringre :D

2020. febr. 28. 20:25
 8/15 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk kimész városon kívülre nem autókkal tömött utakra, vagy ehhez is segítség kell?
2020. febr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

Semennyire nem jogos, kerékpárral 40-nel (lakott területen kívül, sisakkal 50-nel) szabad menni.

Egész egyszerűen arról van szó, hogy így vezetik le az elfojtott agressziójukat, mert itt végre sikeresnek érezhetik magukat, hogy autóval megleckéztethettek egy hülye, csóró biciklist. Érdekes módon a 40-nel haladó traktorra, munkagépre egyik sem dudál, nem szól be, pedig pont ugyanannyira (ha nem jobban) akadályozza őket, mint te a bicikliddel.

És ebben az egészben az a nagyon ijesztő, hogy ezt nem csak drogos, sittes, c-ok csinálják, hanem jól szituált, látszólag normális családapák, anyukák, egyetemisták, stb.


Rám egyébként nem nagyon szoktak dudálni. Inkább azt szoktam tapasztalni, hogy értelmetlenül a seggembe nyomulnak, majd megelőznek ilyen 20 centis oldaltávval és utána szinte mindig fél percen belül utolérem őket a dugó vagy egy piros lámpa miatt.

Ilyenkor néha belegondolok, hogy 10-20 másodpercekért a másik ember életét teszik kockára és ez nagyon durva szerintem.

2020. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

El nem tudod képzelni? Akkor frissítsd fel a kresztudásod… Mondjuk kezdetnek a kerékpáros sebességhatárokat.

Egyébként ha te 40-50 km/h-val szlalomozol a kocsik között még jó, hogy kiakadnak rád. De ha folyamatosan atrocitások érnek, feltűnhetne, hogy valószínűleg veled van a baj.

2020. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!