Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Emelkedőn való elindukasrol...

Emelkedőn való elindukasrol pár szó?

Figyelt kérdés
Oktatommal a kézifék nelkulit tanultuk, azt mondta jól csinálom. De szeretnek meg tippeket :D illetve ha már érzem h megvan a fogaspont de meg nincs a gázon a labam ott már nem tud hatragurulni? Csak h mennyire kell gyorsan a fekrol a gázra lépnem
2020. márc. 29. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
39%
Senki nem tud olyan gyorsan pedálozni, hogy egy meredekebb indulásnál ne gurulna a gyanútlan mögötte állóba...kell azt kézifékes indulást gyakorolni, mert az életben már késő lesz magyarázkodni.
2020. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes, mi ezt anno csak kézifékkel tanultuk.

Gyakorlatban kis emelkedőn csináltam én is kézifék nélkül, de komolyabbnál nem működik, vagy nagyon megterheled a kuplungot.


Újabb autóknál már van hátragurulás védő rendszer, ott erre nem lesz gondod. Automatánál szintén nem. Amíg hagyományos régi vonalú autót vezetsz, használd csak a kéziféket.

2020. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%

Én nem tanultam kézifékes elindulást oktatóval, azt se tudtam mi az, csak a jogsi megszerzése után jöttem rá. Az oktatóautó meg olyan volt, hogy meredek emelkedőn is fel tudott menni csúsztatott kuplunggal, még gázt se kellett nyomni.

Kézifékes elindulás: kézifék behúzva, csak a kuplungot nyomod, felengeded fogáspontig, közben párhuzamosan elkezded nyomni a gázt, aztán amikor érzed, hogy megmozdulna a kocsi, akkor kiengeded a kéziféket.

Kézifék nélkül: féket nyomod, közben a kuplungot felengeded fogáspontig, itt is lehet érezni, hogy menne előre a kocsi, ha nem fékeznéd, aztán fékről a gázra lépsz és indulsz. Nem kell kapkodni, ha így csinálod, mert a kuplunggal meg lehet tartani a kocsit, anélkül, hogy fékeznél, ez a mérlegállás, de ezt se tanítják mostanában.

Kéziféket csak nagyon meredek helyeken húzom be, általában elég a sima indulás, de az a lényeg, hogy először a kuplung, aztán a fék, így egy centit se gurulok hátra.

2020. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!