Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyakran lefullad alattam az...

Szabika1983 kérdése:

Gyakran lefullad alattam az autó emelkedőn. Hogy érdemes elindulni?

Figyelt kérdés
Gyakran lefullad alattam az autó emelkedőn... Hogy érdemes elindulni? Eléggé fent fog a kuplung, tipikus Renault betegség, és ráadásul bivaly kemény is... 10 éve vezetek, de ez kezd kifogni rajtam :D

2013. jún. 13. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
csináld vagy csináltasd meg a kocsidat de remélem az az emelkedő nem 55-fokos mert ott minden lefullad
2013. jún. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Én ugy szoktam hogy:

Nyomom ugye a féket és közben elkezdem csúsztatni a kuplungot majd mikor csuszik leugrok a fékről és gázt adok emelkedőtől függően

Sokan egyszere csinálják tehát leugranak a fékről és gáz+kuplung.

Ugye ilyenkor hátragurul egy picit az autó és ezért is nehezebb elindulni


Az én megoldásomnál ha jól csinálod akkor semmit sem gurulsz hátra

2013. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Húzd be a kéziféket, kezd el felengedni a kuplungot és nyomj egy kicsi gázt. Amikor azt érzed, hogy a behúzott kézifék ellenére is mozdulna a kocsi, engedd ki a kéziféket és már gurulsz is.
2013. jún. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kézifékkel megtartom, minimális gáz, kupléung enged, amint elkezd fogni, kézifék kienged, elindul...
2013. jún. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy a kézifékes megoldás, vagy először kisakkozom, hogy annyi gázt nyomjak, hogy megtartsa magát az autó, kicsit gurul hátra, de egyre kevesebbet, attól a pontól meg sima elindulás, max 1métert gurulok hátra.
2013. jún. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy a legegyszerűbb, ahogy a #2. mondta.

Nyomod a féket ÉS közben engeded fel a kuplungot. Amikor érzed, hogy már fog, akkor leugrasz a fékről és gáz.

Mialatt átlépsz a gázra, az nincs 0,5 mp-se, azalatt simán megtartja a kuplung az autót alapjáraton is, anélkül, hogy hátragurulnál.

Nem kell a kézifékkel szerencsétlenkedni.

2013. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!