Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem hisz nekem sose...

Miért nem hisz nekem sose faterom és mit tudnék kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

2 éve szereztem meg a jogosítványt. Kezdetektől fogva saját autóval rendelkeztem, mivel öröklött ágon volt félretett pénzem. Egy kombit vettem.

A fateromról annyit, hogy majdnem mindenki ismeri a városban mivel olyan területen dolgozik, hogy rengeteg emberrel összefut. A lényeg, hogy néha előfordul, hogy ha engem szabálytalanul látnak vezetni akkor egyből csörögnek fateromnak. Nagyjából 5x fordult ez elő a két év alatt amely számomra nagyon zavaró volt. Persze tényleg előfordult, hogy én voltam a bűnbak mert elfelejtettem megállni a STOP tábla vonalánál illetve előfordult már, hogy 50 helyett 65-el közlekedtem lakott területen belül, de számomra nem világos, hogy az ilyen embereknek miért nincs jobb dolguk? Vagy ha annyira kötekedni akar akkor miért nem állít meg engem és mondja el mi a probléma szemtől szembe? Nem Pistike vagyok az óvodából, hogy szüleimen keresztül kelljen üzengetni.

DE!

Az sokkal inkább aggasztóbb, hogy legutóbb két olyan hívást kapott faterom amelynek fele sem volt igaz. Az egyik ilyen esemény : Egy szűk utcában kellett megfordulnom amely elvből manőverezgetéssel jár, ráadásul villanyoszlop is volt mögöttem. A lényeg annyi volt, hogy megfordultam, haza mentem, faterom jön ki a házból és elkezdi szemlélgetni az autó hátulját, hogy hol nyomtam oda a póznának mert ő kapott egy hívást, hogy ott fordultam meg xy utcájában és ő látta, hogy én neki toltam a kocsit a póznának. Érdekes módon én egy koppanást se hallottam ráadásul a kocsin se volt sérülés amit a fater is látott, de természetesen nem hitt nekem. Azt állította, hogy biztosan jól érte az ütés ezért nem keletkezett nyom a lökhárító meg a kaszni felületén. Nem kicsit voltam ideges.


A másik sztori pedig:

Egy szűk, kacskaringós útszakaszon történt. Én próbáltam jönni ki a kanyarból óvatosan (30km/h alsó határát súrolta a kilóméter óra mutató), hogy ha jönnek szemből biztonságosan elférjünk. Jött is csak nem igazán az út viszonyoknak megfelelő sebességgel közlekedett így nem volt képes tartani az ívet a nagy terepjárójával én meg a szintén elég nagy kombival már szinte csúsztam az út melletti kavicsos területen. Hazaérek, faterom aki egyébként ismerte a fickót, azzal fogad, hogy most hívta fel őt az a pali és azt mondta, hogy úgy közkekedek az autóval mint a vadállat. Olyan sebességgel megyek bele a kanyarba, hogy nem tudom a saját ívembe tartani az autót ezért lecsúszok az útról, ráadásul a kavicságyasból majdnem neki csúsztam és, hogy csak ő rajta múlott, hogy nem lett belőle baleset.

Nahát nem kicsit akadtam ki, a vicc az, hogy hiába magyaráztam el az egész történetet az én szemszögemből is, nem hitt nekem mert természetesen annak az ismerősének már 20 éve van jogsija ezért ő biztos jobban tudja. Nyilván én meg olyan h*lye vagyok...


Az ilyen szituációkkal mit kezdjek és hogyan kezeljem? Elég idegesítőek,hogy lassan 20 vagyok de még mindig óvodát kell játszani.

Tisztában vagyok azzal, hogy az úton nem csak én vagyok és felelősséggel tartozom más ember vagyon biztonságáért és egészségéért, de néha előfordul az, hogy az ember hibázik. Szerintem olyan emberekkel is akik 40 éve vezetnek balesetmentesen. Bár tisztába vagyok vele, hogy itt több részt kritizálni fogtok és negatív kommenteket fognak érkezni de muszáj volt kiadnom magamból, mert már kikészültem. Mondjatok valamit erre mert én már szóhoz sem jutok :D

Válaszokat előre is köszönöm szépen :)



2020. ápr. 5. 02:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Költözz jó messzire apádtól!
2020. ápr. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Még ha ilyen egyszerű lenne az :D

Még tanulok, de olyan közel van az egyetem, hogy saját kocsival be tudok járni, kolit feleslegesen nem veszem igénybe ráadásul nem is vagyok oda érte.


Az öröklött pénz alatt sem több tíz milliókról van szó, hanem épp 1,5 - ről

2020. ápr. 5. 02:44
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Vegyél fedélzeti kamerát, vitás esetnél jól jön. Mutasd meg Apádnak meg a telefonálgató idiótáknak is....
2020. ápr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos ez nem egészen közlekedési kérdés, de a kamera valóban jó ötlet. Tegyél hátra is!
2020. ápr. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az illetők tudják, hogy apád ugrik az ilyen információkra, így ugratják.
2020. ápr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik, hogy ilyenért van aki felhívja apádat, hogy túlgurultál a STOP tábla vonalán. Nekem is volt egy-két ilyen esetem, de az nyomós ok volt, mikor a falun keresztül végigmentem 15 éve 120-al, vagy mikor apám haverját végigelőztem záróvonalon szintén jó sebességgel. De ezek nyomós okok voltak, és akkor se rögtön telefonáltak apámnak, hanem véletlenül jutott a fülébe.
2020. ápr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kamera, kamera, kamera.
2020. ápr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Fedélzeti kamera, ami sebességet is vesz! Hátra is tehetsz, hogy az első sztoriból is tisztázni tudd magad legközelebb. Viszont ha ott van a sebesség, egy következő második sztoriban is említett alkalommal látni fogja, hogy 30-cal mentél. No meg azt is, hogy ő vágódott be a kanyarba.
2020. ápr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek :)


Igen, gondoltam rá, hogy nem ebbe a kategóriába kellett volna kiírni de igazság szerint ezen az egy problémán kívül semmi gond nincs faterommal. Jól kijövünk alapból, már mikor megszereztem a jogsit el küldött volna világ körüli útra :D Szóval nem az az apuka aki állandóan a nyomomban van és követ mindenhova. Csak ez az egy problémám volt melyre megoldást kerestem


Köszönöm szépen mégegyszer, ma veszek egy fedélzetit mindenképpen :)

2020. ápr. 5. 10:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha saját az autód miert szól bele? Ha össze töröd a te károd
2020. máj. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!