Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy egy esetleg...

Miért van az, hogy egy esetleges dynomen helyzetben másképp viselkedek a volánnál ülve mint azt otthon a fotelből tenném?

Figyelt kérdés

Még "friss" jogsis vagyok. Idén nyáron lesz 2 éves a vezetői engedélyem. Azonban ez alatt a 2 év alatt azt véltem felfedezni magamon, hogy éles helyzetben a volán mögött százszorta nyugodtabb, visszafogottabb vagyok, mint általában otthon. 2 év alatt kb 4x-5x akadt olyan közlekedési szituáció amibe majdnem balesetet szenvedtem. Ebből 1x voltam én hibás, többi a közlekedés más résztvevőinek a hibái voltak. Az egyik legmeredekebb szituáció az volt amikor alárendelt mellékutcáról szerettem volna tovább haladni egyenesen, viszont utamat keresztezte egy főutca. Én megálltam a mackósajtnál, akit kellett, elengedtem, viszont mikor elindultam akkor velem párhuzamban elkezdett kikanyarodni szemből egy személy autós és ebből lett majdnem koccanás. Tehát röviden nem tett eleget annak a KRESZ szabálynak, hogy az egyenesen haladónak van mindig elsőbbsége ilyen esetben. Én azonban ilyenkor olyat cselekedtem amin még magam is meglepődtem. Ahelyett, hogy nyomtam volna egy dudát és vissza tolattattam volna vele a kocsiját onnan ahonnan jött, én raktam lükvercbe a kocsit és tolattam vissza a mackósajthoz, hogy minél hamarabb eltűnjek a főútról. Ezen nagyon meglepődtem, mert ha otthon egy youtube videóban látom ezt a szituációt akkor szidom a jó édes anyját, illetve már nyomkodom ezerrel a láthatatlan dudát.

Ez minek köszönhető, hogy volánnál ennyire visszafogottabb vagyok? Alapból olyan személyiség vagyok, hogy mindenen hamar bepöccenek, de volánnál valamiért ez nem így van.



2020. máj. 1. 14:08
 1/1 tothp ***** válasza:
A dynomen helyzetet nem értem. Hasonló ingerek tudnak eltérő reakciót kiváltani. Elsősorban akkor, ha alapvetően be vagy állítva arra, hogy a várható következményeket, ha nem is tudatosan, de mérlegeld. Szóval egy videojátékban falnak menni nem gond, van még egy életed. Ugyanez a való életben végzetes.
2020. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!