Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a rendőrautóból mérnek...

Ha a rendőrautóból mérnek akkor mekkora sebességnél büntetnek?

Figyelt kérdés
mostanában rengeteget mérnek (amerre járok) na most mindenki lassít. én úgy tudom hogy hogy van 15 km/h plussz.... de akkor pl 55 ről minenk lassít 50 es táblánál. Mert hát a km óra azért csal (többet mutat) tehát még annak is bele kell férnie, ha van ez.... azon gondolkozom hogy ha a rendőr a 3 lábúval mér akkor is van ez a szabály?
2020. máj. 15. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Leegyszerűsítve: helyszínen: 54, csekken: 69
2020. máj. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
áhhá... tehát ha kikapnak valakit akkor csekk.... ha nem akkor semmi... :) (tőllem pipa)
2020. máj. 15. 20:38
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

De egyébként a legtöbb autós, szinte paranoiásan fékezget, ha kamerát lát.

Pl. autópályán 130-nál simán 100-110-re lefékeznek, főúton 90-nél 60-70-re. A vicces, hogy az útdíjas kameránál is, ami nem is mér sebességet :D

2020. máj. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 igen, útdíjas kameránál is sokan megijednek :DD Pedig azelőtt nincs is kint tábla, mint a fix trafinál :D
2020. máj. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első választ akár jónak is mondhatjuk, bár nem tökéletes egészen, nem értem, miért van annyira lepontozva.

Helyszíni bírság már bármilyen bizonyított gyorshajtásnál adható, elvileg már 1 km/h túllépésnél is. A legtöbb lézer hibahatára 3 km/h. Ha valakit lakott területen 54-gyel lefilmeznek, akkor ebből levonva a 3-at, az már bizonyítottan legalább 51-gyel ment, lehet kiszabni a helyszíni bírságot. (Ami, ha jól tudom, 5 E-től kezdődik, a rendőr belátása szerint.)

Itt van az 1. válaszoló tévedése, mert ha 51-gyel mész, a trafi akkor is mérhet 54-et, tehát téged már 51 esetén is megbüntetnek.

Ez a büntetési forma személyre szól, tehát csak akkor szabható ki, ha kideríthető a sofőr kiléte.

A másik az objektív felelősség hatálya alá eső (közigazgatási) bírság. Ami 50 megengedett esetén akkor jár, ha legalább 16-tal túllépted az 50-et. Itt is megvan a 3 km/h hibahatár, ezért a trafikat eleve 69-re állítják. (De itt lehetséges, hogy 66-tal mész, és ezt 69-nek méri a műszer.) Ebben az esetben küldik a 30 E-ről szóló csekket, meg a linket, ahol megnézheted magad (szabálysértés közben). Ilyenkor a kocsi üzembentartója kapja a csekket, függetlenül attól, hogy van-e jogosítványa, vagy éppenséggel egy cég az. Persze, ha bizonyítható a sofőr kiléte, akkor ki lehet vele fizettetni a büntetést.

2020. máj. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen ezt én se értettem, tőlem ment a zöld kéz.

Gondolom arra gondoltál hogy igazoltatnak, es írja is a csekket

2020. máj. 22. 05:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, a helyszíni bírság csekket jelent. Helyszíni fizetés már régóta nincs. Azt nem hiszem, hogy bármit írna a csekkre, csak aláíratja veled, hogy elismered a gyorshajtást, meg a csekk átvételét. (Ezt csak gondolom, de majd kijavít, aki jobban tudja.) Ha nem ismered el a gyorshajtást, akkor pedig megy a feljelentés, és utólag a vaskosabb csekk.
2020. máj. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Helyszíni fizetés már régóta nincs"

Készpénzes fizetés nincs, de kártyával fizethetsz a helyszínen. (ha van nála terminál és működik)

2020. máj. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
40-es táblánál asszem 59-ig nem büntetnek meg, de rendőr függő is lehet
2021. máj. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!