Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bemérhetett így a VÉDA?

Bemérhetett így a VÉDA?

Figyelt kérdés
Tegnap sajnos sikerült piroson átmennem. Nem volt veszélyes a helyzet mert pont akkor mentem át mikor már 2-3mp múlva váltott volna zöldre tehát akik jöhettek volna már szintén pirosat kaptak de, telibe átmentem. Na de a lényeg, hogy ez nem közvetlen a VÉDA előtt volt hanem kb. 200 méterre tőle és alatta át se haladtam mert olyan 150 méterre tőle kanyarodtam ki a főútra. Ugye így nem mérhetett be?

2020. máj. 24. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Ajánlom figyelmedbe a mai indexes ciket, ahol egy 1 éves gyermek halt meg amiatt, hogy ütköztek egy piroson áthajtó nővel.

Vagyis ne az legyen a szempont, hogy megúsztad-e. Meg kellene mindenkinek érteni, hogy a szabálytalankodó autós maga alatt 1,5 tonna vassal potenciális gyilkos. És ha oldalról belédjön egy terepjáró? Miért kockáztattok? Mi az a borzasztó fontos ügy, ami miatt nem tudtok 20 másodpercet várni, amíg vált a lámpa? Vagy a másik kedvencem, akinek még a vonat sem szent, pedig az szerelvénnyel együtt 1400 tonna, érted? Vagyis addig "térjél" meg, amíg lehet. Ne az indokot keresd pl. a gyorshajtás megúszására, hanem vezess normálisan, mert sajnos előbb-utóbb belefutsz egy "esetbe". S ha még véletlen igazad is lesz, akkor is lebénuléhasz, meghalhatsz, oda a jó kocsid, stb. autósóok, térjetek észre !

2020. máj. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem szándékosan mentem át rajta. Felelőtlenségből mert beszélgettem haverommal aki mellettem ült és nem figyeltem. Szóval nem arról van szó hogy hú de nagyon siettem. Mint mondtam 2-3 mp múlva amúgy is váltott volna, tudom mert utána már jöttek is mögöttem.
2020. máj. 24. 18:46
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Megúsztad, a VÉDA nem nézi a piros lámpán áthajtást.
2020. máj. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

3: dehogynem! Barátnőm kapott is csekket.


Kérdező máskor figyelj jobban. Ez nagyon durva hiba. 2-3 mp meg baromi sok. Ha mindenki még átcsúszik meg korábban indul el picit, akkor totál egymásba mennek pont.

2020. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
De várj, szóval a lámpa piros volt, valószínűleg 10-15 másodpercig is a látómeződben volt minimum pirosan világítva, mielőtt átmentél rajta. Ez azért nagyon-nagyon durva!
2020. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

... raadasul most be is vallottal mindent :)


(VEDA meg akkor is vesz, amikor elmentel alatta ... hiszen a motorokon csak hatul van rendszam)


Lebuktal!

2020. máj. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem volt az 10-15 mp mert mint írtam nem sokkal előtte kanyarodtam ki a főútra és mondom pont úgy jött ki a helyzet hogy a zöldre váltás előtt mentem át. Egyébként ha 5mp-vel előbb érek oda akkor fixen megállok mert akkor még kanyarodtak volna előttem a szembejövők és a forgalomra figyeltem csak az a lámpa akkor valahogy kimaradt, mivel semmi nem jött már olyan reflexszerűen átmentem mintha ott se lett volna. Tudom hogy hibáztam akkor is, de azért több hasznos válaszra számítottam. Neten azt találtam hogy 100 méternél tovább nem lát úgyhogy elvileg megúsztam.
2020. máj. 24. 20:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt pedig a kérdésembe is leírtam hogy nem haladtam át alatta. Kb. 150 méterre a védától kanyarodtam ki a főútra és még egy 50-et haladtam mikor áthajtottam a lámpán.
2020. máj. 24. 20:35
 9/9 anonim válasza:
100%
Nem, ezek max. 40 méterre látnak.
2020. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!