Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek hány éves korban...

Szerintetek hány éves korban érdemes elkezdeni a jogsit? Mennyire tartjátok jónak a korai jogosítványszerzést (17-8 évesen)?

Figyelt kérdés

18F vagyok, de úgy érzem, hogy még nem vagyok alkalmas a jogosítvány megszerzésére, fiatalnak gondolom még magamat ehhez.

Ti hogy vagytok ezzel, mi a fiatalon jogosítványtulajdonosság előnyei és hátrányai?



2020. máj. 31. 16:30
A kérdező szavazást indított:
Minél előbb kezdi el annál jobb
Ez a személytől is függ (pl.: mennyire figyelmes, kitartó)
Teljesen mindegy mikor kezdi el
20+ felett érdemes
35 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Amint kilatas van egy auto megszerzesenek lehetosegere, onnantol aktualis egy jogositvany megszerzese is.
2020. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Minél előbb annál jobb.

Később kevesebb időd lesz rá és évről-évre egyre drágább.

Ráadásul 20 éves kor alatt kedvezményt is kapsz.

2020. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%

Nahat ha mar a jogsin is sporolni kell, akkor mibol lesz auto? Nemar! :)


(be kell lepni katonaekhoz, ott ingyen van a hivatasos jogsi)

2020. máj. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Ha van egy fiatalkori jogsid, de csak jopar ev mulva lesz autod, akkor ujra mehetsz vezetni tanulni, mert igaz van jogsid, de nem fogsz merni volan moge ulni.
2020. máj. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Van elég spórolt pénzem, amit a későbbiekben a jövőbeli autómra szeretnék befektetni, úgyhogy az anyagiak nem jelentenek problémát.

Az az érdekes, hogy a balesetek nagyságát a figyelmetlen, frissen megszerző jogosítványú fiatalok okozzák. Sajnos egynek én is szemtanúja voltam egy közlekedési balesetben.

2020. máj. 31. 17:15
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha úgy érzed, hogy még fiatal vagy hozzá, nem állsz készen stb. akkor ne állj neki csak azért mert mások szerint jobb minél előbb megcsinálni. Én 26 évesen tettem le a jogsit, mert ekkot éreztem azt, hogy már nem félnék vezetni, és nincs belőle semmi hátrányom. Ne hallgass másokra, ezt neked kell érezned.
2020. máj. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6, köszönöm! :)
2020. máj. 31. 17:31
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
A 32 fős osztályunkban mire elballagtunk, csak kb. 5 embernek nem volt jogsija, de közülük is megcsinálták páran 1 éven belül. A legtöbben azért nem vezettek valami sokat, főleg a lányok, de voltunk páran, akik kocsival jártak suliba az utolsó 2 évben, én például 3 év alatt mentem 40 ezer km-t. Ha jogsiszerzés után valaki előreláthatólag sok évig nem fog vezetni, akkor lehet felesleges hamar megcsinálni, mert pár hónap alatt is ki lehet esni a gyakorlatból. Fiatalon könnyebben tanul az ember, meg több szabadideje is van, de nem elvárás a jogsi, ha nagyvárosban élnék, akkor lehet nem is használnék kocsit. Úgyhogy rajtad múlik, ha szükségesnek érzed, akkor csináld meg, ha szerinted ráér vagy nem érzed késznek magad, akkor nem kell csak azért, mert másoknak van.
2020. máj. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem feltétlenül kell saját autó ahhoz, hogy jogsit szerezhessen az ember. Én is a szüleimét használom. Nekem annyi szerencsém van, hogy van egy milliárdos rokonom aki hetente húzgáltatja magát 50-100km ekre és 40 ezret kezembe nyom minden alkalommal.

Így hamar meglesz a pénz rá, de míg gyűjtöm, addig sem esek ki a rutinból. Ezen felül van egy családi vállalkozásunk amely igényli a sofőri munkát és mióta van jogsim azt a pozíciót én töltöm be.

2020. máj. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%
Hajrá
2020. jún. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!