Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha valakit bemérnek gyorshajtá...

Ha valakit bemérnek gyorshajtásért akkor mennyi időn belül számíthat arra hogy megkapja a bírságot? Nem én voltam a gyorshajtó mielőtt bárki kérdezné

Figyelt kérdés
2020. jún. 12. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Jogszabály szerint 30 nap a kézbesítési határidő.


Ha ezen túl kapod meg, akkor írhatsz egy fellebbezést, hogy a törvényileg kiszabott határidőt nem tartották, ezért a büntetést nem áll módodban megfizetni. Erre kapsz egy válaszlevelet, hogy a büntetést törölték.

2020. jún. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. jún. 12. 10:41
 3/9 anonim ***** válasza:
2 hét alatt meg szokott jönni a csekk
2020. jún. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első, és a pontokkal ilyenkor mi van?
2020. jún. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Pontok csak akkor vannak, ha rendőri intézkedés van: pl. bemér és megállít.
2020. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mostanság kb 1hét második hét után fel lélegezhetsz.

Én 4nap után kaptam.

2020. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hulyeseg h pont csak akkor van ha megallit..ha bemertek es jon a csekk akkor pont is van. Kerlek linkelj olyan szabalyt ahol ez le van irva, hogy csak akkor van buntetopont ha megallit.
2020. jún. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most utana olvastam, valoban csak akkor van pont, ha megallitanak..nem tudtam
2020. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

A 2020. jún. 12. 10:39-kor megjelent 1-es válaszban mindkét állítás téves.

• Jogszabály szerint, gyorshajtás esetén nem 30 nap a kézbesítési határidő.

• Gyorshajtás esetén nem jogvesztő az adott kézbesítési határidő.


┌─ A közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 21. § (1) a) és a 21. § (4) bekezdése alapján a megengedett legnagyobb sebesség be nem tartása esetén a hatóság a szabályszegés miatt hozott határozatát az ügyfél részére az előírás megszegését követő 70 napon belül kézbesíti.

Képen: [link] ─┘


┌─ A közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény 21. § (4a) szerint megengedett legnagyobb sebesség be nem tartása és más közlekedési szabálysértés esetén az elsőfokú eljárást az előírás megszegését követő négy hónapon belül be kell fejezni. De, még ez sem jogvesztő határidő: a 21. § (4c) szerint nincs helye bírság kiszabásának, ha a jogsértő cselekmény elkövetése óta két év eltelt (elévülés).

Képen: [link] ─┘


A fenti törvényben a kézbesítési határidő csak a pótdíjak – fizetős várakozás, illetve úthasználati díj meg nem fizetése – esetén jogvesztő.

1988. évi I. törvény 15/D. § (1), illetve, 33/B. § (5)


A törvény hatályos teljes szövege: [link]

2020. jún. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!