Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi eltiltásra számithatok?

Mennyi eltiltásra számithatok?

Figyelt kérdés

Május 2-an eltiltottak a vezetestol ittas vezetes miatt. (B kategoria) 0.29 volt a legtobb amit fujtam. 19 eves vagyok friss jogositvanyom van (1eve). Az eset Hajdu bihar megyeben tortent.

A kerdesem annyi hogy hany honap tiltasra szamithatok. Es hogy ilyen esetben egy erre szakositott ugyved segitsege mennyire erne meg?



2020. jún. 14. 19:52
A kérdező szavazást indított:
3-6 honap
6-12honap
Egy év vagy tőbb
20 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Ha ittasan vezetsz, akkor potenciális gyikos vagy, mert nem fogod tudni uralni a másfél tonna vasat alattad. FELFOGTAD? Az a félmásodperc rakcióidő egyszer majd nagyon fog hiányozni egy baleset előtt. Ha 19 évesen így kezded, mi lesz veled később? Hogy nem fogjátok fel, hogy amit tesztek, az felelőtlenség? Ölj meg egy gyalogost, egy családot, üss el egy ártatlan állatot, döntsd ki a sajátkaputokat. Megéri? Az a rohadt alkohol annyira fontos 19 évesen, hogy nem lehet meglenni, bulizni, élni nélküle? Én személy szerintörökre elvenném a jogosítványt azoktól, akik ezt nem értik meg.
2020. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Súlyosbító tényező lesz a kezdő jogsi (vagyis hogy 2 évnél nem régebbi), úgyhogy ez valószínűleg lesz legalább egy év (és ezen az sem segít különösebben, hogy ez csak enyhe alkoholszintnek minősül).
2020. jún. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%

Fél éven belül lesz valószínűleg az eltiltás, mivel nem vagy büntetett előéletű és pláne első ilyen eset. Persze, ha az vagy. Az vagy? :)

Azt senki nem fogja nézni, hogy friss jogsid van. Ezt nem szokták súlyosító körülményként figyelembe venni, ha valakinek nagyon hosszú ideje van jogosítványa és első eset, annál szoktál az éveket enyhítő körülményként figyelembe venni.

Nézni fogják még, hogy szabálysértési priuszod van-e, vannak-e büntetőpontjaid.

És ezért teljesen felesleges ügyvédre pazarolni a pénzed. Nagy valószínűséggel, ha beismerted az ittas vezetést, ez a legjobb, amit tehetsz, akkor tárgyaláson kívüli eljárásban, büntetővégzésben fognak döntést hozni, vagyis az ügyvédre gyakorlatilag semmi szükség nem lesz, kapsz egy határozatot postai úton, meg az ügyvéd is. :)

2020. jún. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Én azt sem értem, hogy miért írtál ki szavazást?

Nem mi vagyunk az esküdtszék.

Bár megjegyzem, ha az lennénk, te az életbe nem vezethetnél többet!

Miért akarsz ügyvédet?

Balesetet okoztál? Ha nem, akkor minden le van írva feketén-fehéren. Azzal szembe menni ügyvéd nem tud.

2020. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Jaj, de okos mindenki, megy a lepontozás, pedig nap, mint nap ebben dolgozom és látom a gyakorlatot. Persze jól lepontoztak, hát gratulálok! Majd írd meg kérdező, hogy mit kaptál végül.

Az első válaszolóval egyébként teljesen egyetértek, pedig a kérdésre abszolút nem válaszolt.

Egyébként mélységesen elítélem magam is, aki ittasan vezet, de ettől még a kérdésre válaszoltam.

Egy évnél több eltiltást a legalább közepes fokban, de leginkább súlyos fokú ittas vezetőkre szoktak kiszabni, vagy olyanra, akinek már volt korábban ittas vezetése, csak szólok!

2020. jún. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%

Szia! Ugyanebben a szituációban voltam, de 17 évesen történt, 3 hónapos jogsival...

5 hónap eltiltást kaptam, így nem kellett újravizsgáznom, meg semmi egyebet tennem, szimplán visszakaptam a jogsim.

Ezen felül némi (talán ~200 000 Ft, inkább kevesebb, nem vészes) pénzbüntetést.


Ennek már 7 éve, az összeg lehet, hogy több lesz, de nem hinném, hogy fél évet (vagy többet) kapnál és újra kéne vizsgáznod.

2020. jún. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

Meghaladod a 0,25 milligramm/liter légalkohol-koncentrációt, tehát ez bűncselekmény.

Vért is kellett venniük tőled ilyen szintnél, annak mi lett az eredménye?

2020. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%

Pár hónapot kapsz.

Persze a kezdő jogsi 2 éve újraindul, ha visszakaptad.

2020. jún. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Ezen felül annyi még annyi minimális kellemetlenséggel számolj, hogy a jogosítványod "kezdő" minősége újraindul (nem vontathatsz 2 évig a visszakapástól).


A családunk ügyvéde képviselt, nem szakértő a közlekedéjohban, de ő maga azt mondta, hogy annyira rutinesetek, sablomítéletekkel, hogyha nincs jelentős anyagi kár és/vagy személyi sérülés, akkor nem sok relevanciája van egy sima ittas vezetésnél az ügyvéd kilétének.

2020. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, most mi a módi, de évtizedekkel ezelőtt 2-3 üveg sör után elvették a jogsim. (Néhány száz méterről "kertek alatt" akartam hazemenni.)

Pszihológus: egyáltalán alkalmas vagyok-e vezetésre?

Pénzbüntetés, gyakorlatból újra vizsga.

Ez volt az igazán "visszatartó erő".

2020. jún. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!