Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Külterületen mentem és elfelej...

Külterületen mentem és elfelejtettem felkapcsolni a fényszórót és 2 Véda alatt is elmentem, lehet emiatt büntetés?

Figyelt kérdés
2020. jún. 14. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Nem, ez kizárt.
2020. jún. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
A véda kamerák azt a sebességtartományt mérik, amelyik az ún közigazgatási bírságba esnek bele. Az objektív felelősség elve alapján így a kutyát nem érdekli, hogy ki vezette az adott járművet, megy a tulajdonosnak v uzembentartónak a csekk. De ha sima szabálysértési kategóriával hajtasz bele, azzal nem is foglalkoznak, mert ott konkrétan meg kell állapítani azt, hogy ki vezette a járművet, mert csak azt a személyt lehet szankcionálni. Rosszabb esetben kap a tulaj egy levelet, hogy az adott időpontban ki vezette a járművet. A tulaj meg azt válaszolja, hogy hozzátartozóm, akit nem vagyok köteles megnevezni. Ezzel megúszta a dolgot. Gyakorlatilag külterületen 90km/h sebességhatárnál 105 km/h- val mehetsz, nem fog bemérni. Kb 109 km/h-tól fog mérni minden mérési pontatlanság stb miatt így kitolták. Így van ez a világításoddal is. Az is egy szabálysértés, ahol nem a tulaj hanem a tényleges vezető kell, hogy kapja a bírságot, így ezzel sem foglalkozik senki. Másrészről nem figyeli senki a forgalmat, észre sem veszik, hogy akár lámpa nélkül vagy csak 3 kerékkel vagy 2 utánfutóval mentél át a kamera alatt. Akkor veszik csak észre, ha valami olyan szabálytalanságot követtél el, ami miatt a kamera a képet “megjelölte”. Ilyenkor ténylegesen egy ember fogja megvizsgálni. Ha valóban ő is tapasztalja a szabálytalanságot, akkor intézkedik csak. De egy lámpa miatt nem fognak.
2020. jún. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. jún. 14. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!