Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Beletolattam egy, amúgy bunkó...

Beletolattam egy, amúgy bunkó módon parkoló autóba. Elérhetőségem otthagytam, most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Egy "kedves" autós társam a parkoló kocsim mögé beállt, keresztben. Első blikkre úgy ítéltem, hogy ki tudom centizni mellette az enyémet. Sajnos benéztem, és enyhén beletolattam a bal hátsó lámpa melletti részbe. Mivel óvatosan manővereztem, nem látszik külsérelmi nyom (se az övén, se az enyémen). De én nem vagyok az a bunkó paraszt, aki szó nélkül elmegy. Egy cetlire leírtam, hogy beletolattam és otthagytam a számom, lakcímem. Lényeg, hogy HA lett anyagi kára, hogy oszlik meg a felelősség? Rosszul felmért helyzet vs. szabálytalan parkolás.

2020. jún. 26. 12:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
49%

5:

"Ha lett anyagi kára akkor a biztosítod fizeti neki, te meg két bónuszt visszalépsz, lvi 1-2000 Ft-tal megnő a biztosítási díjad."


Feleségemnek 30 ezer volt a kötelező, b2 kategóriában. Volt egy balesete, amit ő okozott, 169 ezer lett a következő év. Ha átvitte volna máshová, a legolcsóbb 110 ezer. Egyszerűen azért, mert nem csak a kategória, hanem az elmúlt 2 év balesetei is számítanak. Átirattuk az én nevemre, ott az már nem számít, mert olyan, mintha autót vettem volna, így 57 ezer lett a0-val.


Szóval nem az a 2 ezres emelés miatt sunnyogják el, hanem simán a következő évben évi 100 ezer feletti összeget is jelenthet egy ilyen. Én ilyenkor inkább zsebből fizetném, a gond az, hogy ha már biztosítással oldják meg, akkor a szerelők erősen felülszámláznak, plusz még ekkor is jelentősen emelkedik a díj, ha nem zsebből, hanem utólag fizeted a biztosítónak, akkor hiába nem romlik a besorolásod, a díjad az emelkedni fog így is.

2020. jún. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Feleséged milyen balesetet okozott? Mert gondolom nem csak egy "megnyomás" volt.
2020. jún. 29. 10:15
 13/13 anonim ***** válasza:
65%

12:

A biztosító szabályai szerint nincs összefüggésben a kár mértékével, ha az elmúlt 2 évben volt okozott balesete, az ad egy szorzót, miközben a besorolás is romlik.


Egyébként nekiment egy autónak hátulról araszolásnál. Kb. 500 ezres kár. Egy sima megnyomás mellesleg egy jó állapotú, újszerű kocsinál meg lenne 200 ezer. De hangsúlyozom, nem ez alapján számolják.

2020. jún. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!