Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak Magyarországon nem...

Csak Magyarországon nem képesek az autósok elsőbbséget adni a gyalogosoknak?

Figyelt kérdés
Zebránál. Úgy van a szabály, hogy ha lelép a patkáról, neki van elsőbbsége. És mit csinál az autósok 90%a? Lelépek, mennék át, és még rám húzza a kormányt, az út felénél megyek, és rágyorsít, hogy előttem eltudjon húzni. Ismerősöm volt Németországba,(10 éve kb) és azt mondta, ott mikor még csak mentek a zebrához, már megálltak az autósok, mikor 5 méterre oda értek a zebrához. Itt ilyet sose fogunk látni?
2010. aug. 2. 10:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Én Angliában élek..Sokszor próbáltam azt csinálni amit előttem írtak.Megvárom az autót menjen nyugodtan hiszen nem ő ázik az esőben hanem én..De nemhogy ő a következő sem áll meg..

Itt kint is sokszor tapasztalom,hogy zebránál már megy a gyalogos(lápmája is neki jelezz zöldet) de ez sem számít egyeseknek,akkor is megy...Pedig ha elkapják 1000 font bírság!!

Tény és való,hogy sokszor a gyalogos sem figyel,vagy ott megy át ahol nem szabadna..És ha az autós elüti akkor sem a gyalogos a hibás..De mostanában az autósok is túl sokat megengednek maguknak..Pl:

-körforgalomban megáll telefonálni(vezetőként is a frászt hozza az ilyen az emberre)

- a taxisok hírből sem ismerik a zebrát vagy a zöld jelzést

- Amikor a megengedett sebességgel haladsz,és betartod a szabály akkor jön egy autós kinek a segge be van sózva és rád dudál,hogy miért nem mész gyorsabban a városban...

-sokan azt hiszik ők is forma 1-es pilóták

- aki nem indexel,és még véletlenül sem nézi meg,hogy van-e mögötte másik kocsi,csak egyszerűen átmegy a másik sávba,,

-amikor a gyalogosnak a zebra feléig ér el(pedig siet) már vált is a lámpája még azt se várják meg,hogy végig menjen..Elindulnak,úgy vannak vele,hogy "úgyis szaladni" fog..

Szóval Angliában is vannak fura dolgok,de itt ha egy rendőr kiszab egy büntetést bizony fizetnek...Kénytelenek,mert ha húzzák,halasztják még több lesz a kamatok miatt,és úgyse neki van igaza..

Talán otthon is szigorúbbnak kéne lenni a rendőröknek..

2010. aug. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Romániában is ez van.....
2010. aug. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Én is Magyarországon lakok de le sem kell lépnem a patkáról és akkor is megáll a legtöbb autós ha meglát és átenged. Szóval nem tudom...
2010. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Nem kérlek, Olaszországban még durvább, a gyalogosoknak elsőbbségük sincs :) Képzelheted mi magyarok mekkora félelemmel mentünk át, az olaszok meg nyugodtan átsétáltak az autók előtt..
2010. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
50%
Előszöris: nem minden autós szent, ezt aláírom. Ettől még sokan megállnak a zebrán. Persze akkor általánosítsunk a gyalogosokról is, akiknek a legjobb szokásuk 10m-re a zebrától átmenni az úton... Arról nem is beszélve, hogy mondjuk zebránál gyalog: megállok(!), körülnézek(!), ha meggyőződtem arról, hogy biztonságos(!), akkor átmegyek. Namost mit csinál a parasztja? Onnan kezdi, hogy átmegyek. Se körülnézés, amiből sejteni lehetne, hogy mit akar, egyszercsak kilép a bokor mögül, a fal mögül, a busz mögül. Te meg állj meg 50-ről (40-ről, 30-ról) 3m alatt.
2010. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%

Nemtudom, Angliában amikor kint voltam, egy falu kis mellékutcáját akartuk kereztezni megálltunk a kanyarodó autó előtt.

Az meg csak nézett ránk, hogy miért nem megyünk át. Aztánb elindult, és sűrűn integetve köszönte meg, hogy elengedtük.


De pl a buszunk egyszer a körforgalomban szemben ment be a forgalommal, mert a helyes oldalon egy lerobbant autó állt, amitől nem tudta volna bevenni a kanyart.

Minden oldal illedelmesen megállt, és megvárta a manőver végét, egyetlen dudaszó nem volt.

Van még hova fejlődnünk.

2010. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én azt birom, amikor öreg tata megáll a zebra szélén, én megállok neki a motorral, mögöttem a sor, és int, hogy mennyek nyugodtan..


Az elsőbbségadással egyébként itt (hajdu-bihar megye) nem szokott gond lenni, az autósok többsége rendes, meg is köszönöm nekik szinte mindig, ha átengednek. Gond a kamionosokkal van, de őket meg tudom érteni, nem könnyű azt a soktonnás dögöt felgyorsítani, velük szemben nem is erőltetem az elsbbségem a zebrán.

2010. aug. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Van autóm és járok gyalog is. Amióta vezetek, azóta én inkább az autósok "pártján" állok. Míg egy gyalogos sokkal biztosabban tud manőverezni, addig az autóval ez még a szabályok betartásával sem mindig sikerül. Ráadásul gyalogosan az üzemanyag sem fogy, ha megáll és újra elindul. Ha gyalog vagyok, akkor még a zebrán is körülnézek, és csak akkor megyek, ha úgy látom, nem zavarok autóst (lassít, megáll, stb.). Ha gyorsan jön, inkább lecövekelek és ránézek, hogy tudja, nem kell attól tartania, hogy elé lépek.

Amikor autóval vagyok, sok idióta gyalogossal találkozok (a kivételeknek tisztelet!). Megőrjít, amikor az út szélén megáll, néz ki a fejéből előre, még véletlenül sem rám, aztán amikor már majdnem mellette vagyok, lelép. Aztán meg mutogat, hogy neki van elsőbbsége. Ilyenkor arra gondolok, az ilyennek milyen jól mutat majd a sírkövén, miután egy kevésbé türelmes autós elüti:

"Pedig neki volt elsőbbsége!"

Meg amikor lassítok, megállok, ő meg csak néz, néz, meg sem mozdul. Aztán, amikor már 3-4 autó van mögöttem, lassan elindulok, akkor hirtelen neki is leesik, hogy el kéne indulni, és lelép elém. Fék, gyalogos visszaugrik a járdára, a mögöttem lévő autósok dudálnak.

Amúgy meg van egy öreg, találó mondás: Elsőbbsége annak van, akinek megadják...

2010. aug. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Elsőbbséged akkor van ha megadják. Ez örök igazság. Sokan vannak a temetőben akiknek elsőbbségük volt. Erre nem szabad hagyatkozni. És a gyalogos igenis gondolja végig azt, hogy egy minimum 1tonnás kocsi rohan felé akár 30-cal is mehet, majdnem biztos a baleset. Én nem várom el az autósoktól hogy átengedjenek ha gyalog vagyok, de én sem állok meg a zebránál.
2010. aug. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Na, hát erről sokat lehetne mesélni, főleg itt pesten. Egy hónapja ledudáltak a zebráról(!), persze az sima zebra volt, nem volt gyalogos lámpa, és mit csinált a hülyegyerek? Elkezdett nekem mutogatni a kocsiból, mert ugye mégiscsak odanéztem, mi a franc van. Igen, ott tartunk, hogy már az úton sem lehet átmenni, mert az autósok az istenek, naja. Vannak nagyon rendesek is, látják hogy állok már egy ideje, mert 4-5 autó nem engedett el, de ő megáll, és addig várakoztatja a többit. Zebrán ígyis-úgyis szednie kell az embernek a lábát, vagy egyszercsak nagy baleset lesz itt... Na igen, ez volt eddig az egyikfele az útnak, hamár itt tartok. Másik oldalon már piros lámpa felé mennek az őrültek, de még akkor sem állnak meg, amikor piros van, órási sorral, gratula.. Van pár ismerősöm, akinél satufékkel álltak meg, kormányt kissé félrehúzva, már pedig nem ők voltak a hülyék, bár ki tudja, de a többség szerintem körbenéz, én legalábbis többször is... Magyarország! (Y)
2010. aug. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!