Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak Magyarországon nem...

Csak Magyarországon nem képesek az autósok elsőbbséget adni a gyalogosoknak?

Figyelt kérdés
Zebránál. Úgy van a szabály, hogy ha lelép a patkáról, neki van elsőbbsége. És mit csinál az autósok 90%a? Lelépek, mennék át, és még rám húzza a kormányt, az út felénél megyek, és rágyorsít, hogy előttem eltudjon húzni. Ismerősöm volt Németországba,(10 éve kb) és azt mondta, ott mikor még csak mentek a zebrához, már megálltak az autósok, mikor 5 méterre oda értek a zebrához. Itt ilyet sose fogunk látni?
2010. aug. 2. 10:43
1 2 3
 21/22 anonim válasza:

Nincs olyan szabály, hogy meg kell állni, ha a gyalogos a járdán áll, a zebra előtt. Tervezet volt rá, de nem szavazták meg.


Ennek ellenére, én megállok, és ehhez hozzá kell, hogy tegyem, hogy megállni nem szabad, sőt a kresszvizsgán büntető pont jár érte! Ennek ellenére baromság, és én akkor is megállok.

2010. aug. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

külföldön ha nem álltál meg mgé a zebra előtt, d emár látják h valszeg átfogsz menni, már akkor megáll az autó..

magyarországon ott állhatsz 1napig is, ha folyamatosan jön autó, nem fog megállni egyik se..sajnos:S

2010. aug. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!