Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lassú haladás - más is tapaszt...

Lassú haladás - más is tapasztalta?

Figyelt kérdés

Egy érdekes jelenséggel kapcsolatban kérdezek; más is tapasztalta, hogy értékesebb autót vezetve jobban elfogadják, ha lassan haladsz? Volt egy Suzuki SX4-em, amivel mindig a megengedettnél 5-el gyorsabban mentem belterületen. Ennek ellenére rendszeresen próbáltak tolni. Amióta leváltottam egy ugyanolyan korú Volvo S40-re, visszavettem a tempót és a KRESZ szerinti maximummal (pontosan 50-el) megyek csak, de nagyon ritka lett, hogy valaki túl közelről követ.


A drágább autó esetén miért nézik el jobban, ha szabályosan közlekedek, vagy inkább fordítva; olcsóbb esetén miért nézik le az embert és gondolják, hogy ráerőszakolhatnak gyorsabb haladást?



2020. júl. 14. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

"[...] Amióta leváltottam egy ugyanolyan korú Volvo S40-re"


😂


Well played!

2020. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes válaszod, sokat tettél a témához
2020. júl. 14. 20:51
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%
Fostartályok mögött bátrabban megy közel az ember, gondolván "úgyis jobb a fékem". Ami viszont egy Volvonál már nem feltétlen van így.
2020. júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Kisebbrendűségi komplexusuk az embereknek, meg az agressziójuk.

Pont, mint amikor mindig a kisebbeket merték bántani az iskolákban.

Általában szociopata egyének.

Tökmindegy mennyivel megy az a kisautó, baromarcú elhatározta magában, hogy az vacak, meg kell előzni...

Abba meg nem gondol bele, hogy sokszor hatalmas motorokat raknak ezekbe a kis kocsikba, és igencsak tudnak meglepit okozni.

Pl clio 169 lóval, peugeot 206, tipikus kis "nyomi" autók, borzalmas gyorsulási képességgel megfelelő motorral.

Amikor nekiáll egy fekete audi tédéjí izmozni egy ilyen bugyizöld clióval, vannak ám beégések olyankor.

2020. júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
#2 csak gondoltam gratulálok, hogy megvan végre a Volvo. :D
2020. júl. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Juhhééé, sikerült megvenni az S 40-et.
2020. júl. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, másfél éve már...
2020. júl. 15. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!