Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntettek meg itt már valakit...

Büntettek meg itt már valakit autópályán utánfutóval? (Sebességhatár)

Figyelt kérdés

Autópályán utánfutóval ugye 80km/h a max. ami egy nagyon hülye és betarthatatlan törvény.

Szóval inkább 90-100 környékén megy mindenki, kivéve a románokat :D


Éjjel volt egy hosszabb utam az M5 érintésével is... gondoltam tuti nem mérnek éjjel de állt egy rendőrautó a szokásos helyen Szeged felé egy szervízépület mögött.

Kb. 100km/h körül mehettem, remélem nem jön a 30e-s csekk mert akkor magamhoz nyúlok.


Valakinek van tapasztalata ezen a téren? Mennyire szigorúak ezzel a 80-as határral?


2020. júl. 16. 12:03
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Kb. életszerűtlen folyamatosan saját óra szeinti 80-al menni akármilyen járművel autópályán a kapaszkodósávon kívül.


A kamionok felzabálnak ilyen tempónál, de minimum, hogy a visszapillató tükrödben csak egy SCANIA feliratot látsz, meg villogást mellé.


Azt sem lehet ajánlani utánfutóval, hogy menjen a kamionosok tempójában, mert ott előfordul a 100-110 is, amin a kérdező aggódik.


A titok ilyenkor a GPS szerinti sebesség + tűréshatár, és az összes sebességmérő eszköz előre ismerettsége.


A másik titok a leszarom tableta: megyek 80-al, és merjen előzni a szerencsétlen a kamionnal. Nem kellemes.

2020. júl. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

John_McClane: Parabola antennásokat számoltam.


1 hét telt el, azért még aggódom.


Utolsó: biztos, hogy nem fogok többet utánfutózni autópályán, főleg nem M5-ösön.

Csak kicsit szánalmas, hogy a román traileresek mehetnek 120-al úgy, hogy egy SUV-ot visznek a szerelvényen...

2020. júl. 22. 14:54
 33/34 anonim ***** válasza:

Ők sem mehetnek annyival és már néhány éve oda is kiküldik a trafis csekket - valszeg ők is a wate-val nyomják :)


#31: a kamionok nem mennek az M5-ön 100-110-zel, ez nettó hülyeség. A kamionok közül is van olyan aki még 80-nal sem megy, ah ezen megy a para akkor be kell állni egy 80-85-öző kamion mögé a pályán azt hali..

2020. júl. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem mehetnének annyival, ennek ellenére nem igazán látom, hogy lassítanának a VÉDA előtt...


És ha nem fizetik be, hogy hajtják be egy külföldi állampolgáron?


Utólag belegondolva nekem is be kellett volna kapcsolni a GPS-t és a kamera figyelmeztetést.

Szoktam GPS-t használni ha ismeretlen helyre megyek de a kamera figyelmeztetés mindig ki van kapcsolva.

2020. júl. 23. 23:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!