Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Büntettek meg itt már valakit...

Büntettek meg itt már valakit autópályán utánfutóval? (Sebességhatár)

Figyelt kérdés

Autópályán utánfutóval ugye 80km/h a max. ami egy nagyon hülye és betarthatatlan törvény.

Szóval inkább 90-100 környékén megy mindenki, kivéve a románokat :D


Éjjel volt egy hosszabb utam az M5 érintésével is... gondoltam tuti nem mérnek éjjel de állt egy rendőrautó a szokásos helyen Szeged felé egy szervízépület mögött.

Kb. 100km/h körül mehettem, remélem nem jön a 30e-s csekk mert akkor magamhoz nyúlok.


Valakinek van tapasztalata ezen a téren? Mennyire szigorúak ezzel a 80-as határral?


2020. júl. 16. 12:03
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
41%

#9

"Régi cikkekben arról írtak, hogy kb. semmit nem érnek a VÉDA-k"


Azokat az extra funkciókat nem tudják pontosan, amiket beharangoztak (biztonsági öv, mobiltelefonálás figyelés, stb.)


Sebességet tudnak mérni, és azonosítani a rendszámot (ez alapján ellenőrizni, hogy van-e matrica)


Rendszám alapján a jármű típusát is be lehet azonosítani, és azt is hogy utánfutó-e.


Tippem szerint lehetséges, hogy megúszod.

Szerintem kérhetsz részletfizetést is, ha mégsem.

2020. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
79%
Amatőr vagy. Nem tűnt fel, hogy aki gyorsan hajt, az kicentizi a tűréshatárt? Van még mit tanulnod. ;)
2020. júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Ha megbüntetnek akkor teszek hátra is egy kamerát és felmegyek egész M5-re 80km/h-val utánfutóval és megnézzük milyen reakcióvideót tudok összevágni, mert a kamionosok biztosan nagyon örülnének neki ha nappal sűrű forgalomban feltartanám őket.
2020. júl. 16. 17:30
 14/34 anonim ***** válasza:
65%

"Ha megbüntetnek akkor teszek hátra is egy kamerát és felmegyek egész M5-re"


mikor halnak már ki az ilyen kretének végre...


80km/h a megengedett. X-es rendszámra 98km/h-ig nem jön csekk.


"Tudom mert hivatásos sofőr voltam/vagyok."

Látjuk, hogy tudod.. :D

2020. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

95 km/h-ig nem jön csekk.... 96-tól már jár.

(csak ha már okoskodsz akkor legalább írj valós dolgokat)

2020. júl. 16. 18:05
 16/34 anonim ***** válasza:
78%

"(csak ha már okoskodsz akkor legalább írj valós dolgokat)"


Eddig már majdnem 400 000-ret befizettem gyorshajtásra, többek között autópályán X-es rendszámmal is. Ha lett volna az életben legalább egy ilyen határozat a kezedben akkor tudnád miért 98km/h és nem 95km/h... Ha már okoskodsz.. :D

2020. júl. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Neten mindenhol +15km/h-t írnak ahol még nem büntetnek.

Több oldalt is megnéztem.

Meg 30e ft és 4 pont.

2020. júl. 16. 20:48
 18/34 anonim ***** válasza:
78%

Igen van különbség kamion és a te után futód között.

Mégpedig az hogy egy kamion sokall stabilabb mint az a pattogó valami, a másik meg egy kamionosnak jóval nagyobb a gyakorlata, rutinja.

2020. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
78%

Mint a vakond belső zsebe...

Igen, 50 és 100km/h sebességhatár között +15km/h sebességtúllépés a szabálysértési büntetés határa. De van ezen kívül még más is, amit a neten nem találsz meg, de ha - esetleg most megkapod - a határozatot és elolvasod akkor abban benne lesz, miért 98km/h 80-helyett, vagy miért 68km/h 50 helyett :)


Ha használod az oldal keresőjét akkor már én is és mások is többször leírtuk az elmúlt években miért ennyi :)


Amúgy elég egy oldalt megnézni, azon az szerepel a fejléc alatt, hogy HATÁROZAT :D

2020. júl. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Hát legyen igazad..... 98-al max kamion előzés közben mentem, hogy ne tartsam fel a mögöttem érkezőket mert a rohadt M5 még éjjel is tele van.
2020. júl. 17. 15:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!