Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Járdán kerékpárt hajtani...

Járdán kerékpárt hajtani illegális, ha nincs kerékpárút?

Figyelt kérdés

2020. júl. 31. 22:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%
10: nem rád értette hanem a 3asra. Csak közben már én is felpntoztam a valóban hasznosakat, a tiédet is.
2020. aug. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
44%
#11 Jaa értem, akkor elnézést :)
2020. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
28%
Jaja, a szürkezónásra gondoltam.
2020. aug. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Alex Fly ***** válasza:
70%

Akkor hogy ne legyen vita...

Az általános szabály a KRESZ 25.§.:

(2) * Járművel az úttesten - az előzés és kikerülés esetét kivéve - annak menetirány szerinti jobb oldalán, az út- és forgalmi viszonyok szerint lehetséges mértékben jobbra tartva kell közlekedni. Lassú járművel, állati erővel vont járművel, kézikocsival, hajtott (vezetett) állattal, valamint lassan haladó járművel - ha az út- és forgalmi viszonyok lehetővé teszik - szorosan az úttest jobb széléhez húzódva kell haladni. Párhuzamos közlekedésre alkalmas úttesten a jobbra tartásra a külön szabályok (36. §) az irányadók.

Kerékpárra emellett még az 54.§ rendelkezései is vonatkoznak:

(1) * Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetőleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetővé teszik - a lakott területen kívüli úton, a főútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni.

(2) * Lakott területen levő olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni.


Ennyi. Ha nincs kerékpárút, akkor értelemszerűen az úttesten kell haladni. És természetesen ha nagy a forgalom, akkor az nem jelenti azt, hogy alkalmatlan lenne a közlekedésre -éppen ellenkezőleg. Azért haladnak rajta annyian, mert alkalmas rá...

2020. aug. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
37%

"bírom" az olyan arcokat akik még a törvény hivatalos szövegét is leponzották :D

ezek a jóképességű idióták azok akik vitatkoznak a bíróságon, utána meg sírnak ha kaptak egy vaskos büntikét.

2020. aug. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#15, talán amelyik le van pontozva, esetleg a stílussal (is) van gond, vagy az illetők nem értettek egyet MINDEN EGYES szóval, ezért rányomnak a "félig hasznos" lehetőségre.


Én meg bírom az olyan idiótákat, akik elvárják, hogy minden válaszuk 100%-os legyen. De mivel különböző emberek vagyunk, és ez egy ilyen oldal, hogy mindenki összedobja a véleményét, viselnünk kell, ha mások nem értenek velünk egyet, legfőbb csak legyintünk rá egyet, ettől még senki nem lesz sem jobb, sem rosszabb ember.


KÖSZÖNÖM SZÉPEN MINDENKINEK A VÁLASZOKAT!

2020. aug. 2. 12:04
 17/21 anonim ***** válasza:
55%
Ennyi erővel azt is le lehet szavazni, ha valaki megkérdezi, hogy "Mennyi kettő meg kettő?" Erre az a válasz jön, hogy "Négy, hányadik osztályig jutottál?". Itt nem egyetértésről van szó, hanem konkrét szabályokról. Aki meg úgy szavazgat le, hogy nem vonultat fel értelmes ellenérveket, az csak magáról állít ki szegénységi bizonyítványt. :)
2020. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

ITGuy, a STÍLUS, a STÍLUS!

Igen, valószínűleg a "Mennyi kettő meg kettő" kérdésre érkezett "Négy, hányadik osztályig jutottál?" válasz is le lenne pontozva a stílus miatt.

Személy szerint én leszavaztam a #17-es kommentedet a stílusod miatt. És? Most most mi lesz? 🤣 Sértegess nyugodtan, lepereg rólam! 😊

Nem kelek védelmükre azoknak, akik lepontoznak válaszokat, mindenkinek van valami oka, hogy miért teszi.

A #14-es válaszoló bemásolt szabálya alatt salyát mondanivaló is van, ami talán nem tetszik mindenkinek.


Bírom, mikor egyes emberek teljesen eltérnek a témától, és megrekednek ott, hogy le lettek pontozva. Kész röhej.

2020. aug. 2. 13:40
 19/21 A kérdező kommentje:

*saját

(kijavítom magam, mielőtt jönnek a helyesírási szakértők 😊)

2020. aug. 2. 13:41
 20/21 Alex Fly ***** válasza:
44%

A14-es válaszoló alatt azért van a "salyát mondanivaló", mert van akinek a KRESZ szövege nem elég egyértelmű...

Szerintem mindenki ismeri az idézett szöveget -és mégis mindig akad, aki megmagyarázza, hogy ő konkrétan miért is járdázhat.

2020. aug. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!