Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tettetek volna?

Mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Főút, külterület. Haladok 70km/h körül a körforgalom felé, mire a szembejövő rám húzza a kormányt. A padkára kényszerültem kormányozni, ezért eszem ágában sem volt fékezni, mert nem akartam megpördülni, viszont a körforgalom előtt így már nem tudtam megállni, ezért berongyoltam elég nagy sebességgel és a körforgalomban állóra fékeztem, mert kisebb sokkot kaptam. Mögöttem hallom, hogy dudálnak, ekkor tudatosult bennem az is, hogy valaki elé rongyoltam be és hogy tovább kéne haladnom, mert állok egy helyben.


Szerintetek mit kellett volna tennem? Szörnyen érzem magamat, mert majdnem balesetet okoztam, de nem tudom mi mást tehettem volna. Ha nyomok egy féket a padkán és megpördülök, akkor talán szörnyet is haltam volna!



2020. aug. 19. 16:27
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy azon is folyton agyalok, hogy elfelejtettem visszanézni, mert mi van ha rosszul lett és történt vele valami? Akkor nem gondoltam erre, simán továbbmentem az incidens után. Néztem közben a híreket, de nem írnak semmit, de mi van ha mégis, akkor cserbenhagyás???
2020. aug. 19. 16:33
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
70-el elég közel lehettél a körforgalomhoz, ha a manőver után egyből bevágódtál a körforgalomba. Örülj, hogy senkit nem vertél ezzel telibe.
2020. aug. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Elkerültél egy balesetet azzal, hogy félrementél a rád kanyarodó elől, gratulálok, így kell.

De mi itt a kérdés?

2020. aug. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem voltam annyira közel, mint mondtam csak arra tudtam gondolni hogy ne fékezzek bele, mire elkezdtem gondolkodni a visszakormányzáson, arra már ott volt a körforgalom bejárata.
2020. aug. 19. 16:36
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
4: vagyis közel voltál. :D
2020. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
#3: Az a baj, hogy én ezt egyáltalán nem így élem meg! Egyértelműen leblokkoltam és azt sem tudtam mi van, mentem tovább utána kavargó fejjel. A profik hogyan tudják olyan könnyedén tiszta fejjel lekezelni ezeket a szituációkat?
2020. aug. 19. 16:39
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
6: úgy, hogy lassítanak a körforgalomhoz közelítve! :D
2020. aug. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyrészt igen, nem árt lassítani a körforgalom felé. :D

Másrészt meg úgy, hogy... tudom is én, én mindig minden szitut higgadtan kezeltem, max a jogsi elején kicsit együgyűen, de akkor is higgadtan. Mert minek idegeskedjek meg pánikoljak rajta, ha ugyanaz a vége. Elém majdnem minden nap kiesik valami barom (gyalog, biciklivel, autóval). :D

2020. aug. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Jó nyilván, de az ember nem számít arra hogy padkára kényszerül amikor megközelíti a körforgalmat. Mindig csak annyira lassítok le, hogy meg tudják állni a bejáratnál, ha jön valaki.
2020. aug. 19. 17:03
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
De így se tudtál megállni a körforgalom előtt....
2020. aug. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!