Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tettetek volna a helyemben?

Mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés
Történet: Vidèkről jöttem haza ès egy kereszteződèsből akartam kijönni és balra fordulni. A kereszteződés balról nehezen belátható, így inkább meg szoktam állni, többször szètnèzek és araszolgatva jövök ki, mert sosem tudni... Hirtelen a semmiből előbukkant egy furgon, de addigra az autóm orra már jócskán kilógott. Nem tudtam mi a jobb megoldás, így padlógázzal teljesen kijöttem elé ő meg satufèkkel hajszál híján kikerült engem. Csikorogtak a gumik. Szegény gyorsan félre állt, kipattant a kocsiból és fogta a fejét én meg szégyenszemre tovább hajtottam. Legalább lett volna annyi eszem, hogy sűrűn bocsánatot kérek tőle, de sajnos nem tudtam gondolkodni... Kérdésemre szeretnék tippeket, hogy ki mit tett volna a helyemben: hagyni úgy az autó orrát, hátha a másik kikerüli? Visszagondolva ez lett volna a kevésbé veszélyes megoldás... negatív kommenteket nem kérek, teljes mértékben felelősnek érzem magam!

2017. jún. 20. 00:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Beláthatatlan út kereszteződésbe lassan, araszolva kell begurulni, és ha jön valaki, megállsz, nem zavarod a mozgással, úgy ki tud kerülni, vagy na, nem hát megáll...

A lassításra, megállásra kényszerítés akadályozás, azt indokolt esetben még a KRESZ is megengedi, de a veszélyeztetést mindig tiltja, s amit te műveltél, az bizony veszélyeztetés volt.


A leírtakból az nem derülhetett ki, hogy milyen távol volt tőled az elsőbbséggel rendelkező jármű, de gondolom nem féktávolságon belül gurultál ki elé, ki tudott volna kerülni, legfeljebb lassítani kellett volna.

2017. jún. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Ilyen kereszteződések elé szoktak sebességkorlátozást kitenni, ha nincs, akkor be kell jelenteni. Ha meg volt, akkor a furgonos elfelejtette figyelembe venni.

Illetve régebben tükröket is raktak ki, manapság már trombitának néznék őket.

2017. jún. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
A rosszabb megoldást választottad. Minimális azon esetek száma, amikor a gyorsítás a jó megoldás hasonló helyzetekben. De nem is értem, merről került ki, a kocsi előtt, vagy mögött ment el?
2017. jún. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak ilyen kereszteződések sok helyen. A legjobb, ha egészen addig csak lassan engeded be a kocsi orrát a kereszteződésbe, amíg nem látod a balról érkezőket elég tisztán. Sok ilyen helyen van tükör is, használd egészséggel. És a másik oldalról bizony fontos a sebességhatárok betartása is: lehet, hogy tök feleslegesnek néz ki egy 30-as tábla a viszonylag enyhe ívű úton, de lehet, hogy pont egy ilyen helyet fedez.
2017. jún. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sajnos tükör nincs, bár indokoltnak tartanám én is.

30-as tábla nekem ki van rakva de mindig inkább megállok 😟 senki nem szereti azt a kereszteződést, bár nem ugyanott, de sogorom is ugyanígy járt pedig ő is már tízen éve vezet. Szerencsére nem történt nála se baj, de ott mondjuk a városba érkezett nagy sebességgel az autó azért nem lehetett időben észrevenni. (Az én esetem megint más, mert szabályosan érkezett bal oldalról az autó, még ha 120-szal is jött, az a főút, szinte senki nem tartja be a 90-et...)

Köszönöm a válaszokat!

És igen, annak van igaza, hogy legközelebb hagyom, hogy kikerüljenek, bár nem legyen meg egyszer ilyen 😟

2017. jún. 20. 07:52
 6/13 A kérdező kommentje:
És az autó már a hátam mögött tudott csak elkerülni, addigra én kijöttem
2017. jún. 20. 08:57
 7/13 anonim ***** válasza:
szerencséd volt, tanulsz belőle, kész.
2017. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A másik megoldás az, ha jobbra kanyarodsz akkor, amikor jobbról nem jön senki. Így nem kockáztatsz oldalútközést és van esélye balról kielöznie téged annak, aki hirtelen kerül elő takarásból. Te pedig egy jól belátható helyen visszafordulsz, nem szégyen az.
2017. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha ismerném az utat és tudnám, hogy jobbra 1km-en belül vissza lehetne fordulni akkor elkanyarodnék jobbra majd visszafordulnék és mennék amerre kifordultál...
2017. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak is a hozzászólàst, de nem arra voltam kíváncsi, hogy ki hogy verne össze miatta... Arra van elképzelésem.
2017. jún. 20. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!