Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szirénázó mentő autó leverte...

Szirénázó mentő autó leverte a tükrömet hatalmas sebességgel, tényleg nagyot hibáztam, hogy nem húztam le teljesen a kocsit?

Figyelt kérdés

Egy lakott területen kívüli főútvonalon haladtam gyér forgalomban, szinte majdnem, hogy csak egyedül voltam azon útszakaszon ahol az incidens történt. Szóval haladtam nyugodtan nagyjából 100km/h-s sebességgel amikor észrevettem, hogy kettő mentőgépkocsi (egy mentőorvosi és egy sima esetkocsi) bődületes sebességgel közeledik. Ment a villogó, illetve nekem úgy tűnt minthogyha ökör módjára refizett is volna, de lehet, hogy csak valami fényvisszaverődés volt. A lényeg annyi, hogy mikor elhaladt mellettem a második mentőautó (azaz a nagyobbik eset kocsi) akkor azzal a lendülettel vitte lefelé a tükrömet is. Szerintem lazán ment 140-150km/h-val.

Én amennyivel segítettem a mentősöket az annyi, hogy kicsit az út jobb széléhez húzódtam és elengedtem a gázt. Mivel szemből nem érkezett gépjármű így nem éreztem indokoltnak azt, hogy lehajtsak fél kerékkel az útról.


Viszont így utólag belegondolva lehetséges, hogy én voltam a hülye és valóban villogott annak okán, hogy takarodjak már lefelé az útról.


Ti, hogy látjátok?

Nyilván nem fogom őket feljelentgetni meg ügyet csinálni egy visszapillantó tükörből. Megértem, hogy siettek, gondolom sürgős volt ha kettő egyszerre vonult, de azért hajt a kíváncsiság, hogy most valóban én voltam e a hülye.



2020. aug. 21. 18:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem életszerű a történeted. Lazán 140-150-el kellett 10-15 centiméterre elmenni melletted. Holott szemből senki nem jött. Ha széttárod a hüvelyk és a kisujjad, az legalább 20 centi.
2020. aug. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 exronin ***** válasza:
100%
Ez a sztori nem valami életszerű...
2020. aug. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%

Ez tényleg elég érdekes,ha rajtad és a mentősökön kívül nem volt senki az úton akkor tényleg indokolatlanul verték le a tükrödet hiszen volt hely kielőzni téged.

Nemrég velem is volt egy ilyen eset,jó előre láttam hogy jön a mentő mögöttem és kicsit gondolkoztam hogy lehúzódjak-e vagy nem de amikor elment volna mellettem nem jött senki szembe így mentem tovàbb,ő meg simán kielőzött.

2020. aug. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
#13: Indokolatlan leverés szándékosságot feltételez, ez pedig egyértelmű, hogy véletlen volt. Nem tudni miért nem tartottak nagyobb oldaltávolságot, vagy benézte a sofőr vagy valamilyen úthiba miatt nem mert kimenni a sáv szélére.
2020. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#5 neked feldugtak valamit a seggedbe, hogy ennyire idegeskedsz?

Kérdező: nem te voltál a hülye, azt tetted amit kell. Az egy dolog, hogy bizonyára okkal használják a megkülönböztető jelzést, de azt senki nem várja el, hogy beugrass az árokba, pláne ilyen helyzetben. Ha meg jöttek volna szemből akkor meg se kezdhette volna az előzést, szóval ugyanaz a helyzet. Attól még, hogy bekapcsolják a szirénát a jó öreg fizika ugyanúgy hat rájuk is.

2020. dec. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan szólhatsz, más hibájából károd keletkezett. Nem fognak megkövezni senkit, indul egy ügy, aminek a végén felteszem megtérítik a károdat és annyi.
2020. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!