Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hatalmas füst az autópályán,...

Napkiraly kérdése:

Hatalmas füst az autópályán, mit teszel?

Figyelt kérdés

2x4 sávos autópályán mentem, kétoldalt zajvédő fal, lejtő, egyszer csak feltűnik egy hatalmas füstgomolyag, ami be van szorulva a zajvédőfal miatt 3-4 m magasságig. Volt kb 150-200 méterem eldönteni mit csinálok. Viszonylag alacsony forgalomsűrűség mellett kellett dönteni. Én végül beálltam a belső sávtól egyel kintebb lévő sávba, ködlámpa elől-hátul, vészvillogó, majd a látótávolságnak és vakvezetés tilalmának megfelelően (kb 30-40 méter) belehajtottam a füstgomolyagba (belső sávban menjen akit nem érdekel a vakvezetés, ami pedig a füstöt csinálja, az nyilván igyekszik a külsőben lenni,kivéve ha keresztbeállt kamion). Szerencsére a kocsi céges, így különösebben nem érdekelt volna, de tételezzük fel hogy saját. Belehajtottatok volna, vagy megálltok a leállósávban, és vártok? (sötét, kormos fekete füst)

Pár száz méter után a füstben láttam a külső sávban égő kamiont, elmentem mellette, utána a levegő kitisztult).

Érdekelne hogy mi a teendő szerintetek ilyen esetben?



2014. máj. 18. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Én valószínűleg megálltam volna tisztes távolságból és nem azért mert félteném az autómat, de mi van ha egy tartálykocsi ég 10e liter benzinnel a tartályban, vagy a kamionnak akkor durran el a több száz literes tankja, amikor épp mellette vagy. Vagy egy ilyen:


http://www.youtube.com/watch?v=u5sXki8of9I

2014. máj. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jogos, gondoltam rá. Végül győzött az időtényező, meg az autónemféltés, bár tartálykocsira nem gondoltam
2014. máj. 18. 13:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy tartányos járműszerelvény ég, mondjuk 30 000 liter benzinnel, attól nem kell tartani, nem tud felrobbanni, a füst abban az esetben felfelé száll, nem fog megragadni a zajvédő falak között.


A kamion üzemanyagtartálya sem tud felrobbanni, attól sem kell tartani.


Szerintem fokozott óvatossággal át lehet kelni a füstön, valahol a külső sávban az általad leírt módon - és reménykedünk, hogy a többiek sem 150-nel próbálkoznak vele- majd égő kamion láttán tárcsázzuk a 105-öt vagy a 112-t.


Nemrég jártam így pályán, a pálya mellett valami gazt égettek a szél meg befújta a füstöt a pályára és ott ragadt meg.

2014. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az égő kamion még mozgásban volt, a sofőr meg észnél, európában a 112 mindenhol működik, épp egy benzinkút lehajtója felé haladt, gondolom ha szükségesnek érezte,hívta a 112-t (vagy a lehajtón eloltotta poroltóval, ha tudta)
2014. máj. 18. 13:40
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Na ez egy nagyon rossz gondolatmenet. Volt már olyan, hogy az M5-ön én hívtam a tűzoltókat egy 10 perce égő kamionhoz, mert mindenki azt gondolta, hogy a sofőr már kihívta. Hát mégsem.

Olyankor ő azzal van elfoglalva, hogy ha gumi gyulladt ki azt leforgassa a felniről és ne égjen ki az egész szerelvény. Ha meg már átterjedt a tűz vagy máshol csapott fel, akkor valami relatív biztonságos helyre félre tudjon állni és kimenteni a cuccait.

Ilyenkor telefon elő és tárcsázás. Ha tudnak róla, akkor ezt mondják és megköszönik a bejelentést. Neked/nekünk meg ingyen van a hívás.


A porral oltó az kb semmire nem jó. Kezdődő motortűz vagy fülke/biztosítéktábla tűz esetén elég, de egy komolyabb lánghoz ( pl ponyva ) már nagyon kevés. Gumit meg amúgy sem lehet vele oltani..

2014. máj. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
én bekapcsolom a belsőlevegő keringetőt hogy ne jöjjön be a füst
2014. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Félreállok és hívom a tűzoltókat, mert vagy én megyek neki valakinek, vagy más rohan belém. Egyik sem vicces.
2014. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2014. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!