Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tényleg helytelenül és életves...

Tényleg helytelenül és életveszélyesen közlekedtem?

Figyelt kérdés

Mai napon vezettem másodjára szerpentines, hegyes útszakaszon.

Nem vagyok az ilyen kanyarokhoz hozzászokva, így ehhez mérten próbáltam közlekedni.

Ráadásul mögöttem ült egy 3 éves kisgyerek is meg a családja.


Szóval a lényeg annyi volt, hogy a Szarvaskő fele található útszakaszon haladtam amely eléggé kacskaringós volt. Ezen a szakaszon először vezettem még. Fogalmam sem volt, hogy mekkora kanyarokra kell majd számítani, csak azzal voltam tisztában, hogy kanyarodni fog hamarosan az út.

Én meg azt csináltam, hogy minden kanyar előtt lelassítottam 30-40-re,majd hirtelen egyenesekbe kigyorsultam a megengedett 60-ra,majd aztán megint fék, megint gyorsítás, ebből állt az egész hegyi utam. Mögöttem pedig sokszor felgyülekezett egyszerre 6 autó is és az egyenesekben sorra toltak lefelé. 2 kanyar után már sehol nem voltak, olyan hirtelen elhúztak.


Nyilván ilyenkor arra gondol az ember, hogy helyiek és már jártasak itt, ismerik a kanyarokat, de jól tudom, hogy ez a szakasz közkedvelt a turisták számára hisz Szilvásváradra vezet és az autósok 90%-a odatart. Tehát kirándulás céljából vannak itt és nem lehetnek igazán jártasak, mégis belemennek vagy 50-el a kanyarokba.


Most én lennék túlságosan félős típus vagy ennyire béna lennék vagy nem értem mit csinálok rosszul mert az nagyon nem normális ha 7km-es szakaszon vagy 10 autó lehagy, ráadásul hegyekben.



2020. aug. 23. 19:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Ha mindenkit feltartottál, akkor veled van a baj, hiába próbálod bíztatni magad.
2020. aug. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
11-es, båszdki, pont az ilyen kommentekre nincs itt szükség. A kérdező nagyon is jól tette, hogy a saját és az autója képességeinek megfelelő tempót választott. Igen, rutinos rókaként én is lestem volna, hogy hol előzzem meg, de soha senkitől sem várnám el, hogy az általa biztonságosnak tartottnál gyorsabban vezessen csak azert, mert x másik autós még gyorsabban akarna menni. Lófåszt.
2020. aug. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

12

Aztán pont az ilyenek miatt van a záróvonalon előzés, meg beláthatatlan kanyarokban előzés, mert mindenkinek felmegy az agyvize az ilyen "nagyonbiztonságosan" vezetek sofőrök mögött. A kérdező annyit kérdezett, hogy vele van e a baj? És erre írtam, hogy igen vele van a baj. Hiába pontoztatok le nullára.

2020. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Amúgy nem kötekedni akarok #12-es, eszem ágában sincs veszekedést produkálni, de én azt gondolom, hogy ha valakinek attól, hogy előtte 20km/h-val lassabban közlekednek olyan szinten felmenjen az agyvize, hogy életveszélyes manőverezésekbe kezdjen, akkor az pszichológiailag alkalmatlan a közlekedésre.

Én se mindig így közlekedek. A legtöbb útvonalon felveszem a forgalom ritmusát és rengeteg autósba akadtam már én is, akik 90-es korlátozásnál 60-al közlekedtek előttem miközben én mentem volna 100-al is, de ettől függetlenül nem fogok olyan szinten kiakadni, hogy záróvonalon vagy beláthatatlan kanyarban megelőzzem.

Amúgy se tudhatjuk az okát miért ment lassan. Lehetséges, hogy idős és képességeihez mérten próbál vezetni, az is lehet, hogy törékeny dolgot szállít, kisgyereket pelenkázás idejéig kiszedték az utazóból, ő is ismeretlen helyen van és rutintalan mint én. Ezeregy oka lehet.


Ismeretlen helyeken én se megyek 100-al mint az a kérdésemből is kiderül, próbálok óvatosabb lenni mert sose tudhatom mi vár rám a következő kanyar után. Na meg ha olyan helyen közlekedek akkor élvezet miatt is lassabban megyek. Nem gondolnám, hogy ezért embereknek kellene meghalnia. Ha valaki ettől öngyilkos kísérletet követ el, az ne vezessen. Vagy ha okkal siet akkor villantson, félrehúzódok és elengedem.

2020. aug. 24. 22:08
 15/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ez a 13-asnak ment :'D
2020. aug. 24. 22:08
 16/18 anonim ***** válasza:
22%
Akkor ezekszerint mindenki alkalmatlan a vezetésre, csak te vagy alkalmas. Hiszen mindenki megelőzött, te írtad.
2020. aug. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A helyiek általában letolják azokat, akik kevésbé ismerik az adott útszakaszt. De lehet ezt folytatni, hogy akik nem helyiek, de jobban ismerik már azt a szakaszt, azok is türelmetlenek lesznek azok mögött, akik akkor járnak ott először/másodszor. Így állnak elő olyan abszurd helyzetek, amikor öreg, gyenge, szar autókkal is letolnának a kanyarokban bárkit. Az egyenesekben persze ezek elvéreznek, de csak a következő kanyarig. :D

Ilyen helyeken egyébként, ha minden kanyarban feltartod a többieket mögötted, akkor az egyenesekben nem illik nagyon gyorsítani. Ha látod, hogy már előzne valaki, akkor amint lehetőségét látod ennek, ott indexelsz jobbra és lehúzódsz egy kicsit, hogy lássa, elengeded. Aki igazán jófej, az ilyenkor még meg is köszöni. Utána meg téged sem fog stresszelni, hogy ott jönnek a seggedben. ;)

2020. aug. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem mondtam ilyet.

Nem előztek veszélyes helyen attól függetlenül, hogy én egy 70Le-s kocsival ott már nem előzgettem volna.


Mindenki kivárta az egyeneseket az előzéssel, nem történt veszélyeztetés, nem halt meg senki.

Szimplán arra voltam kíváncsi, hogy ez ennyire lassú tempónak számított e ilyen útszakaszon.


De a többség elmondott egy korrekt véleményt, a tied is sz volt természetesen attól függetlenül, hogy más volt a véleményed, de inkább a többségnek hiszek és megnyugodtam, hogy nem vétettem nagy hibát és nem veszélyeztettem senkit.


A tanácsokat pedig amiket korábban kaptam a fékezéssel kapcsolatban, legközelebb megfogadom vagy legalábbis megpróbálom :)

2020. aug. 24. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!