Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy hasonló esetnél, ha...

Egy hasonló esetnél, ha baleset történik, akkor ki a hibás?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=zYYIRRhBmkA


Ugye ebben a videóban kétszer is majdnem baleset lett. Az első esetre vagyok kíváncsi, amikor a honda sávot vált.


Tekintsünk el attól, hogy állítólag telefonozott a sofőr, illetve záróvonalat is érintette.

Tehát egy olyan helyzetet képzeljünk el, ahol a záróvonal után vált sávot és ütközik a bmw-vel.


2020. aug. 24. 12:55
A kérdező szavazást indított:
Honda lenne a hibás.
BMW lenne a hibás.
Osztott felelősség.
9 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Ha van jogsid, akkor tudod a választ. Ha a Honda sávváltás közben nekimegy a BMW-nek, így balesetet okozva, 100%-osan ő lesz a hibás. Még akkor is, ha nem záróvonalon megy át. Még akkor is, ha nem mobilozik. A BMW-nek elsőbbsége van. Ha mész a sávodban egyenesen, neked van elsőbbséged, a te sávodba érkező járműveknek kell meggyőződniük, hogy sávváltás közben nem veszélyeztetnek senkit.
2020. aug. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
A BMW ugyan miért lenne hibás? Nem is értem, hogy gondolod.
2020. aug. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az elsőbbségadás tábla ilyenkor mi célt szolgál?
2020. aug. 24. 13:10
 4/19 A kérdező kommentje:

Egyébként van jogsim, friss jogsis vagyok.

Még oktatás során, az oktatóm többször is figyelmeztetett, hogy ha kirakják az indexet, akkor be kell engednem, mert nekem van táblám. (Igaz ez lakott területen volt).


De nem csinálnék ilyet sose, még ha nekem lenne is elsőbbségem... csak érdekel jogilag mi a helyzet.

2020. aug. 24. 13:13
 5/19 anonim ***** válasza:

A Honda egyértelműen.

A BMW-st csak akkor lehetne elővenni, ha a kakaskodás miatt lenne baleset.

(Mert ugye miután a Honda visszarántotta a kormányt, azért ment be mellé a BMW, hogy nyomástgyakoroljon, ahogy a leállósávra húzódást is azért csinálta).


Te vagy a tegnapi gyorsítósávos kérdező?

2020. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

„Az elsőbbségadás tábla ilyenkor mi célt szolgál?”

A jobb oldali autó nem mehet be a másik elé, csak mögé. Itt fordítva történt. Egyébként a sávot váltónak SOHA nincs elsőbbsége a sávban haladóval szemben.

2020. aug. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezen az oldalon már a jó válaszokat is lepontozzák? Aki sávot vált, annak kell meggyőződnie, hogy nem fog balesetet okozni a sávváltással. Vajon ezt is lepontozza valaki?
2020. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatód vagy mást mondott, vagy egy idióta.

Az irányjelzővel az irányváltoztatási SZÁNDÉKOT jelezzük, természetesen annak befejeztéig folyamatosan működtetni kell. Nincs semmi olyan kötelezettség, hogy be kell engedni. De ha lenne, akkor is az irányt változtató kötelessége meggyőződni arról, hogy biztonságosan megtehető-e.

Ami létező, és valóban kötelező:

Ha valaki sávváltási szándékot jelez, akkor már tilos annak előzésébe kezdenem. Ilyen van, de hogy sima sávváltásnál kötelezően be kell engednem magam elé, olyan nincs.

2020. aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egy figyelmetlen és egy idióta találkozik...

A sávváltást a Hondás elszúrta, ha itt történne baleset, akkor ő a hibás. A BMW ekkor helyesen lassít és mögé helyezkedik el. Utána oldalról szándékosan mellé ment a leállósávon a BMW, ha ebből lesz a baleset, akkor már ő a hibás.

2020. aug. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nekem is logikátlannak tűnt, hogy be kell engedni a hondást. Belinkelem mi alapján gondoltam ezt.


[link] ,19.6919933,3a,75y,162.6h,83.72t/data=!3m6!1e1!3m4!1saYjdQsiz5X-JRvqU1WzSxw!2e0!7i16384!8i8192


Tehát itt macisajt van nekem. Gyalogosátkelőn a sávváltás nincs tiltva. Ott szoktak a buszok kimenni a buszöbölbe. Oktató mindig mondta, hogy be kell engedjem őket.

2020. aug. 24. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!