Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rosszul vezeték, hagyjam...

Rosszul vezeték, hagyjam inkább, mert csak bajt fogok okozni?

Figyelt kérdés

Lassan négy éve vezetek, nagyjából havi 500-1000 kilométert megyek. Egyáltalán nem tartom magam meggondolatlan, esztelen sofőrnek. A forgalom tempóját felveszem, és ha nem nagyon muszáj, akkor nem előzök, büntetést sem kaptam még semmiért. Tényleg csak akkor előzök, ha nyíl egyenes útszakasz és nem jön szembe semmi. Mégis megesett velem a minap, hogy egy kis autó ment előttem, előtte pedig egy kisteherautó kb 70-el. Egy egyenes szakaszon elkezdte előzni a teherautót, kétszer is kinéztem, jó mehetünk. Viszont az autó mintha rögtön visszavett volna, én pedig, hogy ne fékezzek vissza közéjük, gondoltam megelőzöm azt is. Akkor sem jött szembe semmi. Viszont az előzés közepette egy közelgő kanyarból felbukkant egy autó, aki aztán lehúzódott, meg nem egy méterrel fértem be, de nem szívesen hallgattam volna amit mondott... Szörnyen bosszant, hogy ilyen helyzetbe kerültem, az utat ismertem egyébként jól, azért is előztem meg a kis autót is.

El is ment a kedvem, nem vezettem azóta sem.



2020. aug. 28. 20:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Ne hagyd abba egy rossz "élmény" után. Ha nem érzed magad elég magabiztosnak, vegyél plusz órákat egy autóiskolánál, biztosan lehet olyat.

Vagy máskor előzz nagyobb sebességgel.

2020. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Előzés a legveszélyesebb dolog a közlekedésben, ráadásul szinte mindig fölösleges, mert csak pár percet nyersz vele.

Mindenesetre, aki vezet az csinál hülyeséget. Nincs olyan, aki nem tévedett volna, csak míg valaki szerencsés (mint te most), más nem az...

2020. aug. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom sajnos én is... Viszont nekem is ez az álláspontom, mégis beleestem. Törekedhetek én a biztonságra meg arra, hogy ne tévedjek, ha mégis előfordul.
2020. aug. 28. 20:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2 dologra figyelj:


1. Másik autó után belemenni előzésbe nagy rutint kíván. Inkább csak egyedül előzz, várd meg, míg befejezik előtted.


2. Nyomd a gázt! Az egyik leggyakoribb hiba, hogy lassan előznek az emberek. Egy előzést minél előbb be kell fejezni. Válts vissza legalább egyet, és nyomd neki!

2020. aug. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt most benéztem, hogy nem váltottam vissza, igen. Padlón nyomtam, nyilván, de nem volt elég.
2020. aug. 28. 20:57
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd hogy visszahúzzon egy ilyen élmény. Ilyenkor az a legjobb taktika ha levonod a következtetést, tanulsz a hibádból, de az első adandó alkalommal folytatod a vezetést.
2020. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A minap én is hibáztam nagyot előzéssel kapcsolatban, és nekem is nagy lelki gondot okozott. Megbeszéltem valakivel a szitut, hogy máskor mit hogyan kell csinálnom és hibámból tanulva vezetek tovább. Ajánlom neked is a magadból kibeszélést, nekem nagyon sokat segített.
2020. aug. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzed magad jól a volán mögött, vegyél pár órát oktatónál és fókuszáljatok a hibáidra / problémáidra vagy menj el egy vezetéstechnikai teéningre
2020. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jól érzem magam, épp ezért esett zokon ez az eset is.
2020. aug. 28. 21:59
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Hogy mik vannak .....
2020. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!