Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rosszul vezeték, hagyjam...

Rosszul vezeték, hagyjam inkább, mert csak bajt fogok okozni?

Figyelt kérdés

Lassan négy éve vezetek, nagyjából havi 500-1000 kilométert megyek. Egyáltalán nem tartom magam meggondolatlan, esztelen sofőrnek. A forgalom tempóját felveszem, és ha nem nagyon muszáj, akkor nem előzök, büntetést sem kaptam még semmiért. Tényleg csak akkor előzök, ha nyíl egyenes útszakasz és nem jön szembe semmi. Mégis megesett velem a minap, hogy egy kis autó ment előttem, előtte pedig egy kisteherautó kb 70-el. Egy egyenes szakaszon elkezdte előzni a teherautót, kétszer is kinéztem, jó mehetünk. Viszont az autó mintha rögtön visszavett volna, én pedig, hogy ne fékezzek vissza közéjük, gondoltam megelőzöm azt is. Akkor sem jött szembe semmi. Viszont az előzés közepette egy közelgő kanyarból felbukkant egy autó, aki aztán lehúzódott, meg nem egy méterrel fértem be, de nem szívesen hallgattam volna amit mondott... Szörnyen bosszant, hogy ilyen helyzetbe kerültem, az utat ismertem egyébként jól, azért is előztem meg a kis autót is.

El is ment a kedvem, nem vezettem azóta sem.



2020. aug. 28. 20:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak két éve vezetek és, hogy havi szinten mennyit azt fogalmam sincs, de nagyjából ott körül lehet mint neked.

Ugyanilyen mentalitású vagyok mint te, törekszem a biztonságra és mások testi épségének megőrzésére ezért szintúgy megfontolt vagyok.


Viszont sajnos a hibák azok a vezetéssel együtt járnak, ezt az egyet sikerült megtapasztalnom. Bármennyire is szeretnék óvatosan és figyelmesen vezetni, előfordul, hogy nem megy.


Mondok néhány saját esetet: 1.szintúgy előzés, egy rövidebb egyenes, gyenge autó, nem sok híján megtörtént a tragédia. Előzés kezdetekor itt se jött semmi szemből, később bukkant fel a kanyarból. Ugyanígy szarul éreztem magam mint te és elment a kedvem a vezetéstől.


2. Kereszteződésből szerettem volna kihajtani, eléggé forgalmas volt, sokat vártam, 40 fok volt, melegben én alapból nehezebben tudok koncentrálni. A lényeg, hogy kihajtottam, de nem vettem észre a jobb első holttérből az autóst aki ezután lesodródott az útról az éles fékezést követően. Baleset szerencsére nem történt. Elnézést kértem, megkérdeztem jól van e és tovább hajtottunk, de ettől függetlenül sokáig nyugtalan voltam az eset miatt és nem akartam elhinni, hogy én ilyet okoztam.


Ma pedig majdnem biciklist gázoltam. Feltételezhetőleg ittas volt az egyén aki bármiféle jelzés nélkül elkezdett lekanyarodni miközben előztem. Itt nem éreztem rosszul magam, mert tudtam, hogy nem én voltam a hibás, viszont itt tudatosult mélyebben bennem, hogy nem a semmiért mondják azt, hogy nem a tanuló kocsiban tanul meg vezetni az ember, hanem önmaga. Itt is tanultam valamit, mégpedig azt, hogy kereszteződés előtt ne/csak óvatosan előzzek biciklist mert kiszámíthatatlan lehet a cselekedete.

Az ilyen pillanatokra még büszke is vagyok.


Szóval semmiképpen se add fel emiatt a vezetést, beletartozik a hétköznapi életünkbe a hiba és tulajdonképpen csak az nem hibázik aki nem cselekszik semmit. Szerintem remekül vezetsz és pont, hogy ilyen sofőrökre van szükség mint te is vagy. Egy ilyen eset után sajnos sok olyan van aki csak egy jót röhögött volna a markába majd bármiféle rossz érzés nélkül tovább hajtott volna.

2020. aug. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

Figyelj, az úton olyanok is közlekednek, akik szabálytalanul, záróvonalon keresztül, sebességhatárt átlépve, oldaltávolságot meg nem tartva előznek, jobbik esetben nem egy zebra előtt. Ezek az emberek sajnos azt gondolják, hogy jól tudnak vezetni, főleg ha picit erősebb motor is van az autóban.

Valószínűleg picit bizonytalan vagy, aminek lehet egy olyan előnye, hogy jobban odafigyelsz a dolgokra vezetés közben.


Szóval, ahogy leírtad a dolgokat szerintem te vagy az egyik legkevésbé veszélyes az utakon.


Szóval, igen, ne add fel! :)

2020. aug. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!