Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Engem nagyon zavar, hogy apám...

Engem nagyon zavar, hogy apám beleszól a vezetésembe, de nem akar vezetni, mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Viszem dolgozni mert ócska autónk van és nem akarja a kollégái kinevessék. ( kisebbségi komplexus ) sok a hitel aztán nem futja jobbra.

Nos, mondjuk megyek egy veszélyes helyre ami fel van csíkozva, kresz szerint amíg nem tiszta az áthaladás addig ne hajtsak rá. Megállok elötte mert dugó van, erre hőbörög , hogy "más ezt úgy sem tudja menjek máár hát nem hiszem el" vagy megállnék egy gyalogos előtt, erre "mennyél már hát ilyen lassú vagy?".


Amikor meg mondom neki, hogy vezessen ő akkor bezzeg nem. De még abba is beleköt, hogy csúsztatom a kuplungot, meg, hogy indexelek ha nincs az utcába senki. Pár éve ez megy, eddig röhögtem és megálltam, de félek, hogy ordibál.


Ja, meg a kedvencem, hogy gyalogost azért ne engedjem át mert belém jönnek ha fékezek, nézzek a tükörbe , hogy van e rendőr ha nincs akkor menjek. Igen, én is csak pislogtam.


Nem kell félni, ha ő vezet megáll, van fedélzeti kamera és vissza szoktam nézni. De az rá az érv, hogy "volt ott rendőr" -na persze,alig vannak rendőrök.


2020. szept. 1. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen egyszer kell annyit mondanod, hogy apa, még egyszer beleszólsz, kiszállok, és csinálsz amit akarsz.

És amint még egyszer beleszól, tényleg kiszállsz és ott hagyod ahol van. Nem mondasz semmit, nem hisztizel, nem nyafogsz.

Felnőtt emberként, szó nélkül ott hagyod, oldja meg, te megmondtad előre.

Hidd el, többet nem fog megszólalni ha te vezetsz.

2020. szept. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én apukám is ilyen, nagyon idegesítő, hogy mindig beleszól. Szerencsére van külön autónk, ezért nem kell vinnem mindenhova, hanem megy magától ha akar. Az én kis benzines autómat olyan alacsony fordulaton vezeti, hogy egyfolytában szenved az autó, ezért nem nagyon engedem neki, hogy vezesse.


#1-essel egyetértek csak azt tudod csinálni, ha muszáj szállítgatnod őt. Csináld úgy, ahogy te úgy gondolod, hogy jó, ugyanis te vezetsz. Ha elővesznek valamiért, mert hallgattál apukádra, akkor az a te hibád lesz, szóval inkább csináld jól.

2020. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kizárna otthonról. Csinált már ilyet, elmentem otthonról belefordultam egy árokba tolatásnál, hívtam, hogy szedjen ki, letette a telefont, vártam kihúzott egy Fronterás hívtam volna, hogy megoldódott kinyomta gondoltam itt van, vártam 1 órát így már 3-at aztán hívtam , már ki sem csengett. Mentem haza aztán látom, hogy be van téve a kulcs a zárba, hogy ne tudjak hazamenni, csak elcseszte mert hátra mentem aztán a kertnél nem zárta a az ajtót ezert mint egy betörő bementem. Aztán mondta, hogy összetörtem a kocsit. Aztán 2 hétig nem beszéltünk. Ha lenne annyi pénzem , hogy kauciót kifizetve tudnék húznia fővárosba ez a kérdés sem született volna meg. :D Ja és nem trollkodok.
2020. szept. 1. 09:34
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Hát ez elég gáz, ilyen viselkedésmódot nem tűrnék, mennék dolgozni minél többet és elköltöznék otthonról valami csöndes helyre, aztán gyűjtenék autóra, vennék sajátot.
2020. szept. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja hát ismerős, ezen már minden lett cserélve dugattyún kívűl, 1.7rpm-nél elváltja. Elöző autónk dugattyúcsapszeg törése volt mert mint késöbb látva 2 ezer felé nem engedte , emelkedőn kapott egy 5. fokozatot mert " ez egy kétezres autó ez bírja".


Kedvencem amikor " váltsál máár szétpörög a motor nincs pénz javításra " 2.5rpm-on és dízel. Aztán ha meg letilt mert koszos a turbó , az az én hibám mert tönkreteszem.


Csomó alkalommal elgondolkodtam, hogy ittasan kéne egyszer vezetni, hogy elvegyék a jogsim, csak jó lenne 10 éven belül oktatónak lenni.. meg amúgy is, valahogy nem megy nekem ez az ittas vezetés. Erről is van egy példám. Mondtam apának, megyek egyet inni a szomszéddal, nem ittam csak kólát, megyek haza, kerdette sokat ittam? Mondtam 2 sört, mondja ok, hozzak neki kávet a mekiből, mondom már ittam. Mondja, úgy sem fognak meg. Elmentem. Nem mondta, hogy csinál kávét maga.

2020. szept. 1. 09:46
 6/6 A kérdező kommentje:
4 órába vagyok egy fatelepen, ez a max. itt, így is 2 ember vár a helyemre. Amúgy meg heti 1 órát dolgozok papíron.
2020. szept. 1. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!